Spirala antykoncepcyjna – ile to kosztuje?

Spirala antykoncepcyjna – ile to kosztuje?

Odpowiednie dopasowana metoda antykoncepcyjna pozwala na zapewnienie skutecznego zabezpieczenia przez nieplanowaną ciążą a także pozwala na zapewnienie komfortu korzystania z dopasowanej metody.

Jedną z metod antykoncepcyjnych o bardzo dużej skuteczności stosowania jest spirala antykoncepcyjna. Jest to szczególnie wskazane rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą stosować doustnej antykoncepcji hormonalnej a także kobiet, które nie planują już dzieci.

Spirala antykoncepcyjna jest jedną z bardziej popularnych metod antykoncepcyjnych. W odróżnieniu od wielu innych metod nie wymaga ona pamiętania o stosowaniu jej. Dla wielu kobiet jest to wada między innymi tabletek hormonalnych. Oczywiście podstawowym atutem wkładek domacicznych jest duża skuteczność przeciwdziałania ciąży.

Wizyta u ginekologa

Założenie spirali antykoncepcyjnej wymaga wizyty w specjalistycznym gabinecie ginekologicznym. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że spirala antykoncepcyjne musi być regularnie wymieniania co kilka lat. Jednocześnie ceny spiral antykoncepcyjnych są bardzo różne co jest wynikiem przede wszystkim stosowanych do ich wykonania materiałów. Warto decydować się na spirale antykoncepcyjne, które gwarantują odpowiednią jakość co wymaga wyboru produktów sprawdzonych producentów.

Materiały do wykonania spiral antykoncepcyjnych

Do wykonania spiral antykoncepcyjnych stosowane są między innymi takie materiały jak plastik. Dodatkowo w takich wkładkach pojawiają się domieszki miedzi lub srebra a stosowane bywają również dodatki zawierające hormony. Wykonane z takich materiałów wkładki są jednymi z bardziej popularnych na rynku.

Przy stosowaniu we wkładkach dodatków z hormonami trzeba liczyć się z większymi cenami. Na rynku występują modele, które mają pojemniczki, które zawierają progestagen, który jest hormonem uwalnianym do macicy, co pozwala na zagęszczenie śluzu i ograniczenie ruchu plemników.

Jednocześnie ten hormon pozwala na zahamowanie rozrostu błony śluzowej co pozwala na uzyskanie krótszych oraz mniej obfitych miesiączek. Jest to rozwiązanie wskazywane jako właściwe do zastosowania u kobiet mających nasilone krwawienie przed okresem.

Zalety wkładek domacicznych

Do zalet wkładek domacicznych można zaliczyć między innymi utrudnienie plemnikom dotarcie do komórek jajowych, utrudnienie procesu zagnieżdżania się zarodków a także działanie plemnikobójcze. W ten sposób spirale działania na wielu płaszczyznach co jest korzyścią w stosunku do innych metod przeciwdziałania zajściu w ciążę. Dodatkowo wkładki pozwalają na ograniczenie rozwijania się mięśniaków czy polipów.

Kolejnym atutem jest możliwość stosowania wkładek domacicznych również w okresie karmienia piersią a wkładki mogą być zakładane również w okresie połogu zarówno pod porodzie naturalnym jak też cesarskim cięciu.

W pierwszym przypadku wkładka może być zakłada po okresie sześciu miesięcy od porodu a przy cesarskim cięciu założenie wkładki jest możliwe po ośmiu tygodniach. Dodatkowo wkładka może być zdjęta w przypadku, gdy kobieta chce się zdecydować się zajście w ciążę.