Sposoby na wągry – jak się ich pozbyć?

Sposoby na wągry – jak się ich pozbyć?

Wągry mogą być problemem w bardzo różnym wieku. Jednocześnie są one bardzo szpecącym elementem ciała, który może pojawiać się zarówno na twarzy jak też na dekolcie czy rękach. Wągry mogą ale nie muszą być związane z występowaniem trądziku.

Zaskórnikami zaczynają się pojawiać w przypadku gdy występuje sytuacja nadmiernego produkowania tłuszczu przez gruczoły łojowe. Taki lepki tłuszcz przekłada się na to, że naskórek zaczyna się niewłaściwe złuszczać. Jednocześnie wydzielina i komórki naskórka, które zaczynają rogowacieć zaczynają zatykać ujścia mieszków włosowych.

Proces taki prowadzi do powstawania wągrów, które wyglądają jak czarne kropki na skórze. Wągry mogą również wyglądać jak biała drobna kaszka. Jednym z problemów gdy występują wągry jest to, że są one bardzo podatne na bakteryjne zakażenia. Oprócz tego że są nieetyczne mogą one prowadzić do problemów z ropnymi krostami, co znów jest jednym z objawów trądziku.

Wygląd zaskórniaków

Wągry można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są zamknięte zaskórniaki, które występują w postaci białej kaszki, które pojawia się w formie prześwitującej widocznej z pod skóry. Drugi rodzajów wągrów to otwarte zaskórniaki, które są czarne lub brązowe i mają postać kropek. Takie wągry występuje w takich miejscach jak przede wszystkim nos czy broda. Powodem takiego wyglądu wągrów otwartych jest proces polegający na reakcji utleniania. Prowadzi to do mieszania się komórek naskórka czy tłuszczu a powietrzem.

Występują również białe zaskórniaki, które znajdują się pod skórą. Są one wyraźnie odgraniczone oraz pojawiają się przede wszystkim na czole czy na policzkach. Trzeba również brać pod uwagę występowanie skłonności zaskórnikach u osób mających genetyczne predyspozycje. W takich sytuacjach trzeba brać pod uwagę, że skóra nie może być w pełni oczyszczona. Jednak regularne stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych w formie oczyszczających zabiegów pozwala na ograniczenie problemów bez względu na rodzaj cery.

Radzenie sobie z wągrami

Wągry mogą być oczyszczane bardzo różnymi metodami. Po pierwsze jest to metoda manualna, która jest stosowana po wykonaniu zarówno demakijażu czy też peelingu. U kosmetyczek nakładane są preparaty, które mają an celu rozpulchnić a następnie wykorzystać urządzenie, które działa na parę. Po zastosowaniu pary i zmyciu preparaty po kilku minutach kosmetyczka może zacząć wyciskać zaskórniaki.

Gdy wykona się taki zabieg niezbędne jest realizowania dezynfekowania skóry. Jednocześnie stosowane jest nakładanie maseczek, które pozwalają na ściąganie skóry a następnie kremów. Taki zabieg powinien być wykonywany jedynie okazjonalnie. Innym zabiegiem stosowanym u kosmetyczek jest peeling kawitacyjny, co jest zabiegiem wykorzystujących oczyszczanie porów z wykorzystaniem ultradźwięków.

Urządzenie przesuwane jest po twarzy, gdzie końcówka wydziela fale dźwiękowe o wysokich częstotliwościach. Pozwala to na zapewnienie na efektywne oczyszczenie skóry a jednocześnie wygładzenie i rozjaśnienie przy jednoczesnym indywidualnym dopasowaniu intensywności zabiegu.