Suknia ślubna nie musi kosztować fortuny!

Suknia ślubna nie musi kosztować fortuny!

Suknia ślubna jest wyjątkową kreacją w dniu zaślubin – jest w końcu najważniejszym elementem stylizacji panny młodej. Często jednak jest zakładana tylko jeden raz w ciągu całego życia. Właśnie dlatego coraz więcej przyszłych mężatek decyduje się na niedrogie suknie ślubne. Jak znaleźć piękny i tani model?

 

Kilka tysięcy złotych jak na kreację na jeden dzień to naprawdę spory wydatek. Chociaż wiele przyszłych panien młodych decyduje się na taki zakup, to jednak wcale nie trzeba ponosić bardzo wysokich kosztów, żeby wyglądać wtedy pięknie. Są tańsze alternatywy – podpowiadamy, gdzie warto ich poszukać.

 

  1. Suknia ślubna z sieciówki

Eleganckie suknie ślubne można wyszukać również w sklepach sieciowych, w których kupujemy ubrania na co dzień. Znajdziemy je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych, czyli swoją suknię na ślub możemy zamówić on-line – bez potrzeby wychodzenia z domu.

 

Suknia ślubna z sieciówki to koszt od około 200 do 2 000 złotych w zależności od jej stylistyki. Najmniej zapłacimy za dość proste projekty, więcej za suknie bardziej strojne, z lepszych gatunkowo materiałów, na przykład naturalnego jedwabiu.

 

Plusem sukien ślubnych z sieciówek są nie tylko ich niskie ceny, ale też dość szeroki wybór oraz możliwość użycia nie tylko na ślub, ale i na wiele innych okazji. Często to suknie o dość uniwersalnych fasonach, które sprawdzą się również na bankiety, letnie wakacje. Gdy zdecydujemy się na zakup on-line ze sklepu, możemy także zwrócić zakup bez problemu w wyznaczonym terminie.

 

Minusem jest z kolei brak indywidualnego dopasowania, chociaż suknię możemy zanieść do pracowni krawieckiej i tam nieco przerobić.

 

  1. Suknia ślubna z pracowni krawieckiej

Oprócz tego suknię możemy zakupić na wymiar w wielu pracowniach krawieckich – tutaj cena będzie podobna do tej w sieciówce, ale kreacja może być przygotowana zgodnie z naszym pomysłem.

 

Za ubranie zapłacimy wtedy od około 300 do 2 000 złotych – koszt jest również zależny od tego, jaki fason wybierzemy. Możemy też samodzielnie wybrać materiał, z którego suknia ma być uszyta.

 

  1. Sukienka koktajlowa zamiast ślubnej

Ciekawym pomysłem dla pań, które chciałyby używać swoją suknię ślubną nie tylko podczas dnia zaślubin, ale też na inne okazje, to wybranie sukienki koktajlowej zamiast tej stricte przeznaczonej na ślub.

 

Sukienki koktajlowe to najczęściej sięgają do kolan albo do połowy łydki. Mogą być białe, kremowe, ale mogą mieć też inne kolory. Można wybrać te bardziej dopasowane lub rozkloszowane.

 

Kreacje tego rodzaju są przystępne cenowo – zapłacimy za nie od około 100 do 800 złotych, zatem są tańsze niż suknie ślubne.

 

  1. Używana suknia ślubna

Nasza ostatnia propozycja to używana suknia ślubna – w sprzedaży można znaleźć wiele modeli w świetnym stanie, które można także dopasować. To plus w porównaniu do usług wypożyczalni sukien ślubnych, gdy indywidualne dopasowanie nie zawsze jest możliwe w tak szerokim zakresie.

 

Używane suknie ślubne można kupić stacjonarnie oraz przez internet. Ceny zaczynają się od około 500 złotych. Za wypożyczenie sukni zapłacimy z kolei od 500 do nawet 2000 złotych.