Suknia ślubna szyta na miarę – ile to kosztuje?

Suknia ślubna szyta na miarę – ile to kosztuje?

Suknia ślubna może być kupiona jako gotowa, ale również możemy zdecydować się na jej uszycie na miarę. To usługa, która wzbudza wiele pytań dotyczących kosztów. Ile będziemy musieli wtedy zapłacić?

Chociaż w sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych sukien ślubnych, także od popularnych projektantów, to jednak znalezienie odpowiedniego modelu może być niemałym problemem. W takim przypadku ciekawą alternatywą może być uszycie sukni ślubnej na miarę. Zrobimy to obecnie w wielu pracowniach krawieckich – także w tych, które specjalizują się w takich usługach.

Suknia ślubna na miarę – kiedy warto ją wybrać?

O uszyciu sukni ślubnej na miarę warto pomyśleć nie tylko wtedy, gdy nie możemy znaleźć żadnego ciekawego modelu wśród tych obecnie dostępnych, ale również wtedy, gdy nie możemy dopasować swojego rozmiaru. Kobiety mają różne sylwetki i nie każda gotowa kreacja wygląda wtedy dobrze, nawet po dopasowaniu.

Także suknia ślubna na miarę to okazja na spełnienie swoich marzeń związanych z wyglądem tej kreacji. Do wielu pracowni możemy po prostu dostarczyć zdjęcie albo projekt sukni, a zręczny krawiec albo krawcowa przygotują dla nas suknię na miarę.

Suknia ślubna na miarę – ile to kosztuje?

Na cenę wykonania sukni ślubnej na wymiar wpływa szereg różnych czynników. Zalicza się do nich między innymi rodzaj wykorzystanego materiału, fason sukni ślubnej, w tym jej poziom skomplikowania, czas wymagany na przygotowanie sukni, a także polityka cenowa pracowni krawieckiej.

Ceny rozpoczynają się od około 300 złotych w przypadku prostych projektów, ale mogą wynosić nawet ponad 2 000 złotych, gdy chodzi o bardziej efektowne, zdobione kreacje. Zatem wykonanie sukni ślubnej na wymiar często nie jest tak drogie, jak zakupienie nowego modelu od projektanta, ale również nie zawsze jest znacznie tańsze, jeśli myślimy o jakimś bardziej skomplikowanym modelu.

Zatem w celu określenia ceny sukni ślubnej na miarę musimy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników – to oznacza również, że pracownie krawieckie mogą mieć inne ceny do zaproponowania, więc warto skonsultować się z kilkoma z nich, przesyłając zapytanie o wycenę lub udając się na osobiste spotkanie. Musimy wtedy mieć już pomysł na sukienkę i wiedzieć, jakie materiały będą do niej użyte.

Materiały na suknię ślubna możemy zakupić samodzielnie – możemy znaleźć je w wielu różnych sklepach z tekstyliami on-line oraz w tych stacjonarnych.

O czym pamiętać wtedy, gdy chcemy zamówić suknię na wymiar?

  • Przed doborem odpowiedniej oferty warto zapoznać się z opiniami na temat pracowni krawieckich.
  • Po zdecydowaniu się na jedną z ofert powinniśmy podpisać umowę z pracownią krawiecką – w umowie powinny znaleźć się dokładne informacje o przedmiocie transakcji, termin wykonania usługi.
  • Uszycie sukni ślubnej na wymiar trwa najczęściej od 4 do 6 miesięcy, dlatego musimy odpowiednio wcześniej zdecydować się na taką usługę.
  • Jeśli suknia nie pasuje idealnie, mamy prawo do poprawek, aby pasowała ona perfekcyjnie.
  • W trakcie przymiarek należy również zobaczyć, jak suknia zachowuje się w ruchu – podczas tańca, a także w trakcie siedzenia.