Świece sojowe – co warto o nich wiedzieć?

Świece sojowe – co warto o nich wiedzieć?

Świece sojowe stały się dzisiaj bardzo popularne i wyparły one tradycyjne świece parafinowe. Wszystko za sprawą ekologii. Dzisiaj wiele osób chce żyć ekologicznie i używać naturalnych rzeczy w domu. Świece sojowe idealnie wpasowują się w ten trend. Warto więc bliżej poznać jeszcze inne zalety tych produktów i być może zastosować je także w swoim domu.

Świece sojowe można dzisiaj znaleźć w wielu sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Jako, że wykonane są one w całości z naturalnych składników, to ich kolor jest kremowy. Oczywiście znaleźć możemy także świece kolorowe, ale wówczas musimy mieć świadomość, że zastosowano w nich barwnik.

Co wyróżnia świece sojowe?

Najważniejszą cechą świec sojowych jest to, że są wykonane z ekologicznych materiałów. Przede wszystkim zrobione są z naturalnego wosku sojowego, który w żaden sposób nie jest modyfikowany. Nie znajdziemy więc w tych świecach pestycydów oraz żadnych innych toksyn. Składnikiem głównym świecy są tylko i wyłącznie nasiona soi.

Oprócz tego należy podkreślić, że świece sojowe przez swój skład są bezpieczne dla środowiska i zwierząt. Nie zawierają toksycznych składników, a więc są bezpieczne dla naszego zdrowia. Każdy, kto zapali świecę sojową z pewnością zauważy, że tego typu produkt nie kopci tak, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych świec. Dzięki temu mamy pewność, że nie wdychamy szkodliwego czadu.

Jest to spowodowane tym, że zawierają one śladowe ilości węgla, a to on produkuje sadzę. Świece sojowe ze względu na swój skład są także bezpieczne dla dzieci, alergików oraz zwierząt domowych. Możemy więc bezpiecznie używać ich w domu o każdej porze.

Biodegradowalne świece sojowe

Okazuje się, że świece sojowe są także w całości biodegradowalne. Dotyczy to zarówno samej świecy, jak i opakowania, w którym się znajduje. Mamy więc pewność, że takie świece nie niszczą środowiska. Także samo szkło, w którym znajduje się świeca pochodzi często z recyklingu. Same pojemniki możemy również wykorzystać już po wypaleniu się świecy jako wazon lub też pojemnik na małe przedmioty.

Możemy również wsadzić do niego nową świecę. Pomysłów z pewnością nam nie zabraknie. Warto zaznaczyć, że w świecach sojowych stosowane są drewniane knoty, które również całkowicie się spalają. Oprócz tego na uwagę zasługuje fakt, że zakupić możemy zarówno świece bezzapachowe, jak i te pachnące. Należy przy tym podkreślić, że te zapachowe nie mają w sobie również żadnych szkodliwych substancji, a zapach, który wydzielają jest także pochodzenia naturalnego, gdyż stosowane są w nich olejki eteryczne. Jedynym wyjątkiem w tym względzie są świece waniliowe, w których wykorzystuje się olejki zapachowe.

Zakupić możemy zarówno gotowe świece zapachowe, ręcznie robione lub też pokusić się o samodzielne wykonanie takiej świecy. W zależności od wielkości i modelu danej świecy sojowej, ceny tych produktów oscylują w granicach 20-100zł. Widać więc, że są one niewiele droższe od tradycyjnych świec parafinowych.

Kupując jednak świece sojowe mamy pewność, że są one w stu procentach naturalne i nieszkodliwe.