Tanie zaproszenia ślubne – jak zapłacić najmniej?

Tanie zaproszenia ślubne – jak zapłacić najmniej?

Ze ślubem i weselem związanych jest bardzo dużo wydatków. Jednym z nich jest zamówienie zaproszeń ślubnych. Ile będziemy musieli zapłacić za zaproszenia i jak można zminimalizować ich koszt?

Zaproszenia ślubne to tradycja – najczęściej wręczane są osobiście przez narzeczonych. W zaproszeniu umieszcza się informację o dacie uroczystości, a także imiona i nazwiska zaproszonych osób, często z osobami towarzyszącymi. Coraz częściej do kopert z zaproszeniami dorzuca się też dodatkowe bileciki, na przykład z prośbą o prezenty w formie gotówki, o nieprzynoszenie kwiatów.

W sprzedaży możemy znaleźć pełną gamę różnych zaproszeń ślubnych, które różnią się pomiędzy sobą cenami. Rozpiętość cenowa może być naprawdę spora, ponieważ za zaproszenie możemy zapłacić od 1 złotego aż do ponad 20 złotych za sztukę. Tak duża różnica cenowa wynika przede wszystkim z jakości zaproszenia, ale też polityki cenowej sprzedającego.

Co dokładnie wpływa na cenę zaproszenia ślubnego?

  • gramatura papieru – im papier grubszy i sztywniejszy, tym lepiej, ponieważ zaproszenie na cienkim papierze nie wygląda elegancko i może łatwo się podrzeć, najlepiej, by gramatura wynosiła około 200-250 g.
  • jakość wydruku – ma także duże znaczenie, ponieważ zaproszenie wydrukowane na słabej drukarce będzie miało postrzępione, mało estetyczne literki, z kolei to na lepszej bardzo ostre i wyraźne
  • wzornictwo – tutaj dużo zależy od tego, czy wybieramy zaproszenie z gotowego szablonu czy chcemy, aby było wykonane na indywidualne zamówienie, a wtedy zapłacimy za nie także więcej
  • ręcznie robione ozdoby – często zaproszenia są także zdobione ręcznie, na przykład brokatem, wstążkami, sztucznymi kwiatkami, co podwyższa ich cenę

Zatem jeśli poszukujemy niedrogich zaproszeń ślubnych, warto zwrócić uwagę na to, aby ich gramatura mieściła się w przedziale około 200-250 g i aby jakość wydruku była jak najwyższa. Ręcznie robione ozdoby nie są niezbędne, ponieważ powodują podwyższenie kosztu jednego zaproszenia od około 50 groszy do nawet kilkunastu złotych. Zatem za efektowne zaproszenie nie powinniśmy zapłacić więcej niż 2 złote za sztukę.

Nie musimy decydować się na wykonanie zaproszenia na indywidualne zamówienie – aktualnie firmy sprzedające zaproszenia posiadają w ofercie po kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset różnych szablonów do wyboru. Podajemy potem tylko swoje dane i to, co ma być napisane w zaproszeniu i każde z nich jest personalizowane. Nie musimy dzięki temu wypisywać każdego po kolei – oszczędzamy swój czas, a zaproszenia wyglądają bardzo ładnie i są od razu gotowe do wręczenia.

Zaproszenia zamówisz także on-line

Dzisiaj zaproszenia na ślub można zakupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również przez internet – dzięki temu mamy przed sobą pełną paletę wyjątkowych propozycji. Ceny możemy także sprawdzić od razu, dlatego to sposób na ich szybkie porównanie i znalezienie takiej oferty, która będzie mogła spełnić nasze wymagania. W wielu firmach możemy zamówić też próbki zaproszeń.

Realizacja zamówienia na zaproszenia ślubne złożona on-line trwa zwykle około tygodnia.