Terapia osoczem bogatopłytkowym – co to jest?

Terapia osoczem bogatopłytkowym – co to jest?

Stosowanie terapii z wykorzystaniem osocza pozwalają na uzyskanie wyjątkowych efektów regeneracyjnych. Obecnie zabiegi tego rodzaju zdobywają coraz większą popularność ze względu na wyjątkową skuteczność stosowania metody z wykorzystaniem osocza.

Dodatkowo stosowanie naturalnej substancji pozwala również na zapewnienie bezpieczeństwa realizowania zabiegu.

Wykonanie zabiegu przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego realizowane jest przy wykorzystaniu niewielkich igieł.

Pozwala to na przy niewielkiej inwazyjności wprowadzić substancję pod skórę. Stosowanie zabiegów z wykorzystaniem osocza pozwala na uzyskanie takich efektów jak wspomaganie rozwijania naczyń krwionośnych czy wspomaganie produkowania kolagenu. Zabieg jest bardzo skuteczny przy uzyskiwaniu przyśpieszonego regenerowania tkanek.

Wykorzystanie osoczy przy urazach

Stosowanie osocza bogatopłytkowego pozwala bardzo skutecznie oddziaływać na różnego rodzaju urazy pojawiające się podczas aktywności sportowej. Osocze można wstrzykiwać między innymi do naderwanych mięśni czy ścięgien. Atutem stosowania takiego zabiegu jest wprowadzanie naturalnej substancji do organizmu.

Dodatkowo przy takich zabiegach stosowane są dodatkowo czynniki wzrostu. Jednocześnie przy poważniejszych zabiegach realizowanych u sportowców możliwe jest również hodowanie chrząstek na specjalnych pożywkach. Możliwe jest również wykonanie takiego zabiegu, który pozwala na odtwarzanie łąkotek. Stosowanie takich metod jest obecnie coraz bardziej powszechne i nie jest stosowane jedynie u profesjonalnych sportowców. Rozwój tak zwanej ortopedii regeneracyjnej staje się coraz bardziej intensywny.

Gdy występują urazy ortopedyczne leczenie polega na stosowaniu leczenia farmakologicznego. Stosowane są w tym względzie między innymi leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych czy zastrzyków przygotowywanych z preparatów, które zawierają sterydy. Takie leki pozwalają na ograniczenie zarówno obrzęku a także likwidowanie bólu. Natomiast problemem pojawiającym się przy leczeniu ortopedycznym jest możliwość pojawiania się procesów hamowania procesów naprawczych.

Dochodzić może również do sytuacji degradowania się tkanek. Gdy zastosuje się metody zabiegowe ortopedii regeneracyjnej można powstrzymywać degenerowanie się tkanek a także można również uzyskać wsparcie procesów naprawczych. Pozwala to na uzyskanie przyśpieszenia leczenia urazów ortopedycznych.

Wstrzykiwanie osocza

Wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem osocza polega na ostrzykiwaniu osoczem miejsca, które ma podlegać regeneracji. Wprowadzenie osocza do chorych tkanek pozwala na silne stymulowanie naprawy uszkodzonych ścięgien, mięśni, kości, chrząstek. Wynika to z właściwości osocza, które jest elementem krwi, które ma czynniki wzrostu pozwalające na regenerację.

Szybkość uzyskiwanych efektów leczenia urazów ortopedycznych pozwala na stosowanie znacznie mniej standardowych leków. Takie metody leczenia są bardzo ważne w przypadku osób mających takie schorzenia, które mogą utrudniać podejmowanie rehabilitacji.


Jak odchudzać się zdrowo i tanio?
czytaj dalej

Jak odchudzać się zdrowo i tanio?

Odchudzanie się może być zarówno bezpieczne dla zdrowia a także realizowane bez konieczności wydatkowania nadmiernych sum pieniędzy. Zanim zacznie się proces odchudzania się najważniejsze jest zdecydowanie się na zapoznanie się z dostępnymi informacjami pochodzącymi od specjalistów. Pozwala to na wybranie takich metod odchudzania się, które pozwalają na zapewnienie skutecznego pozbywania się nadmiernej wagi bez konieczności stosowania drastycznych metod.