Trwałe kreski na powiekach – makijaż permanentny

Trwałe kreski na powiekach – makijaż permanentny

Codziennie malujesz na swoich powiekach kreski? W takim przypadku warto pomyśleć o wykonaniu makijażu permanentnego – dzięki niemu możesz cieszyć się pięknym wyglądem make-upu każdego dnia!

Makijaż permanentny jest obecnie bardzo popularny i chętnie wybierany zarówno przez młodsze, jak i starsze kobiety. To zabieg kosmetyczny polegający na wykonaniu na skórze specjalnego tatuażu, który pozostaje widoczny przez okres kilku lat, a potem powoli zanika. Zadaniem makijażu permanentnego jest poprawa wyglądu – delikatne, ale zauważalne podkreślenie urody.

W ramach makijażu permanentnego wykonuje się również kreski na powiekach górnych oraz dolnych. Mają one na celu podkreślenie rysunku oka. Kształt oraz grubość kresek może być dopasowana do upodobań klientki, dlatego może być to efekt bardziej dyskretny albo też bardziej intensywny i widoczny. Istnieje także możliwość wykonania makijażu z cieniowaniem.

Zalety makijażu permanentnego oczu:

  • piękny wygląd bez potrzeby używania kosmetyków kolorowych
  • brak potrzeby codziennego nakładania i zmywania kosmetyków – oszczędność czasu
  • pewność, że makijaż będzie wyglądał zawsze dobrze i nie będzie wymagał poprawek w ciągu dnia
  • większa wyrazistość spojrzenia przez cały czas
  • oszczędność na kosmetykach do makijażu oczu

Trwałe kreski na powiekach to zatem dobry wybór dla każdej kobiety, która chciałaby wyglądać dobrze przez cały czas. Dzięki nim nawet w ciągu nocy będzie można mieć piękną oprawę oczu – bez potrzeby nakładania makijażu.

Na czym polega makijaż permanentny oczu?

Przed zabiegiem warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, ponieważ nie u każdej osoby polecany jest makijaż permanentny oczu.

Przed zabiegiem makijaż oczu jest zmywany i powieki przygotowywane są do wykonania tatuażu. Osoba wykonująca makijaż przedstawia różne wzory kresek i pomaga w wyborze tych najbardziej dopasowanych. Następnie wykonuje si testowy makijaż z użyciem zwykłych kosmetyków – po zatwierdzeniu przez klientkę rozpoczyna się makijaż. Kreska jest zmywana i na powiekę nanosi się krem znieczulający. Do wykonania makijażu stosuje się specjalne maszynki, które podają niewielką ilość pigmentu pod skórę.

Całkowity czas wykonania makijażu permanentnego na obu powiekach wynosi około godziny. Po zabiegu efekt nie jest widoczny w pełni, ponieważ powieki są dość mocno opuchnięte. Opuchlizna najczęściej schodzi po jednym dniu, a po tygodniu mogą pojawić się strupki związane z gojeniem się rany. Po zabiegu trzeba także powieki pielęgnować zgodnie z zaleceniami.

Efekt makijażu permanentnego widoczny jest przez około 5 lat w zależności od użytych pigmentów oraz od grubości kreski.

Ile kosztuje makijaż permanentny oczu?

Kreska na górnej powiece to koszt około 400-700 złotych, natomiast na powiece dolnej to około 300 złotych. Za kreskę z cieniowaniem zapłacimy około 600-800 złotych. Niektóre gabinety oferują również kreskę typu trichromatic eyeliner, która zawiera trzy różne kolory – zapłacimy za nią około 1 000 złotych na jedno oko.

Dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych gabinetów oferujących makijaż permanentny.