Ubrania z dyskontu – warto je kupować?

Ubrania z dyskontu – warto je kupować?

W dyskontach możemy kupić wiele różnych produktów spożywczych, ale oprócz nich w asortymencie tych sklepów znajdziemy też inne artykuły, na przykład odzież. Czy warto kupować ubrania z dyskontów? Ile to kosztuje?

 

Dzisiaj praktycznie w każdym markecie oprócz jedzenia możemy zakupić także ubrania. Najczęściej mają one bardziej atrakcyjne ceny niż ubrania w sieciówkach, ale z drugiej strony pojawia się pytanie – czy taki zakup się opłaca? Wszystko zależy od tego, czego dokładnie poszukujemy.

 

Co kupimy w dyskontach?

W dyskontach możemy zakupić obecnie ubrania dla niej, dla niego, a także dla dzieci i młodzieży. To właśnie ubrania dziecięce i młodzieżowe cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ także rodzice często wymieniają je na nowe – dzieci szybko niszczą swoją odzież i potrzebują nowej.

 

Najczęściej dyskonty prowadzą akcje tematyczne, podczas których do sprzedaży trafiają określone rodzaje ubrań, na przykład damskie, dziecięce. Zatem nie mają one stałego asortymentu odzieży – jeśli chcemy kupić coś, co wpadło nam w oko, powinniśmy zrobić to od razu, ponieważ w ciągu kilku następnych dni najczęściej akcja się kończy i pojawia się następna.

 

Wiele dyskontów oferuje nie tylko ubrania doskonałe na co dzień, na przykład dresy czy skarpetki, ale również ubrania eleganckie – suknie wieczorowe, kurtki skórzane, bawełniane koszule, krawaty. Co jakiś czas pojawiają się nawet kolekcje stworzone we współpracy ze znanymi projektantami, które przyciągają do dyskontów wiele osób – ceny są o wiele niższe niż w salonach projektantów.

 

Zatem wybór jest spory, ale najlepiej śledzić najnowsze informacje na stronach internetowych dyskontów, aby wiedzieć, co teraz jest na sprzedaż, a także jakie akcje planowane są w najbliższym czasie. Głównym minusem jest jednak dość ograniczony wybór, ponieważ w ramach akcji na sprzedaż trafia zwykle kilkanaście model ubrań.

 

Dlaczego ubrania w dyskontach są takie tanie?

Generalnie, za ubrania w dyskontach zapłacimy mniej niż w sieciówkach. Przykładowo, za płaszcz możemy zapłacić nawet 50-100 złotych, za jeansy od około 40 złotych, za bieliznę od 3-4 złotych za sztukę.

 

Tak niskie cen wynikają głównie z faktu, że ubrania są kupowane przez dyskonty w bardzo dużych ilościach – duże ilości produktów pozwalają również na negocjację cen z producentami i dostawcami.

 

Jak jednak prezentuje się jakość ubrań z dyskontów? Wbrew pozorom, wcale nie jest ona bardzo zła. Często możemy trafić na naprawdę świetne modele, które wyróżniają się zarówno atrakcyjnym wzornictwem, jak i świetnym wykonaniem. Oczywiście, cena jest wtedy kilkukrotnie niższa niż w przypadku ubrań w zwykłych sklepach odzieżowych.

 

Co z przymiarką? Sprawdź, czy masz możliwość zwrotu

W dyskontach na próżno poszukiwać przymierzani. Nie oznacza to jednak wcale, że jeśli zakupimy niepasujące ubranie, stracimy nasze pieniądze. Większość dyskontów pozwala na dokonywanie zwrotów, dlatego możemy ubranie przymierzyć w domu, a jeśli nie będzie nam pasowało, w takim przypadku możemy je zwrócić w kasie.

 

Zatem jeśli lubisz polować na tanie i dobre ubrania, warto również sprawdzać regularnie gazetki dyskontów – często można wyszukać w nich świetne modele, także te markowe.