Czy makijaż permanentny można usunąć?

Makijaż permanentny pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnego efektu podkreślonych ust, oczu oraz brwi – na trwałe. Zdarza się jednak, że uzyskany rezultat nie odpowiada klientce. Czy w takim przypadku makijaż permanentny można usunąć?

Z makijażu permanentnego korzysta obecnie wiele kobiet. Dzięki niemu można szybko poprawić urodę i uzyskać bardzo atrakcyjny efekt, podobny jak przy zwykłym makijażu, ale na znacznie dłużej – nawet 2-4 lata. W tym czasie taki kosmetyczny tatuaż widoczny jest przez cały czas, a potem zaczyna blaknąć aż do całkowitego zaniku.

Zdarza się jednak, że makijaż permanentny nie jest trafioną decyzją – może został wykonany w niezbyt dobrym gabinecie, dlatego nie wygląda atrakcyjnie, może kobieta chce wrócić do swojego naturalnego wyglądu, może makijaż jest zbyt intensywny. W takich przypadkach istnieje możliwość jego usunięcia. Jak to możliwe?

Jak usuwa się makijaż permanentny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, makijaż permanentny jest zabiegiem polegającym na wykonaniu specjalnego, kosmetycznego tatuażu. Specjalista w tym zakresie wprowadza wtedy pod skórę barwnik z wykorzystaniem cienkich igieł. Barwnik osadza się i daje odpowiedni kształt i kolor.

Od razu po wykonaniu makijażu efekt jest bardziej przerysowany, dopiero po około tygodniu kolor zaczyna blaknąć i osiąga swój docelowy odcień. Po około miesiącu wykonuje się również korektę, która ma na celu wprowadzenie drobnych poprawek dla pełnego zadowolenia klientki. Co jednak w sytuacji, gdy makijaż permanentny nie okazał się strzałem w dziesiątkę?

Usunięcie makijażu permanentnego jest możliwe, ale efekty zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od:

  • koloru i rodzaju pigmentu
  • głębokości umiejscowienia pigmentu
  • kształtu makijażu
  • czynników anatomicznych

Na podstawie tych czynników można następnie dobrać metodę, która pozwoli na usuniecie makijażu permanentnego oraz ograniczy ryzyko ewentualnych skutków ubocznych.

Preparat do usuwania makijażu permanentnego

Pierwszą z zastosowanych metod jest zastosowanie preparatu do usuwania makijażu. Jest on wprowadzany w górne warstwy naskórka, a potem absorbowany przez pigmenty. Wskutek działania dochodzi do usunięcia barwnika w postaci strupków na skórze. Skóra regeneruje się, a makijaż znika.

Najlepsze efekty z użyciem tej metody można uzyskać tylko przy makijażu na mniejszych głębokościach. Warto też wskazać, że pełny efekt nie jest widoczny od zaraz. Najczęściej konieczne jest wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach do około 4-8 tygodni.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Druga metoda to usuwanie laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Jest to bardzo skuteczna metoda, która używana jest również przy usuwaniu zwykłych tatuażów. Podczas zabiegu używa się urządzenia laserowego, które rozprasza barwnik na mniejsze cząsteczki, które znikają spod powierzchni skóry. Proces neutralizacji barwnika trwa najczęściej kilka tygodni.

Zabieg ma zastosowanie również w przypadku głębiej znajdujących się pigmentów. Podobnie jak w przypadku preparatów do usuwania makijażu permanentnego najczęściej konieczne jest wykonanie paru zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Ile kosztuje usuwanie makijażu permanentnego?

Ceny zależne są głównie od rodzaju makijażu i od wybranej metody. Za jedną sesję musimy zapłacić najczęściej od 150 do 300 złotych. Całkowite usunięcie makijażu permanentnego to koszt od około 500 do 1 500 złotych.