Depilacja pastą cukrową w domu i w salonie

Do depilacji mogą być stosowane bardzo różne metody. Jedną z nich jest zastosowanie pasty cukrowej, która obecnie zdobywa rosnącą popularność. Tradycyjnie pasta cukrowa stosowana była w krajach arabskich, gdzie wykorzystywany był karmel.

Przy współczesnej depilacji z wykorzystaniem pasty cukrowej stosowane są specjalne masy. W takich masach stosowany jest zarówno cukier a także sok z cytryny. Dodatkowo do mieszanki dodawane są łagodzące zioła.

Do zalet stosowania pasty cukrowej przy depilacji jest to, że może być ona stosowana z powodzeniem u osób mających problemy z alergiami czy pękającymi naczynkami. Jednocześnie pasta cukrowa jedynie okleja włoski, co pozwala na zapewnienie znacznie mniejszego bólu a także ograniczenia podrażnień naskórka.

Ze względu na to, że pasta jest zimna nie można również poparzyć skóry. Zastosować pastę cukrową można już na etapie gdy włoski są bardzo krótkie, czyli mają długość jednego czy dwóch milimetrów.

W ten sposób włoski mogą być przy depilacji pastą cukrową usuwane na bieżąco bez konieczności czekania aż zaczną odrastać. Pasta cukrowa to również materiał naturalny, więc nie trzeba przy niej stosować żadnych chemicznych substancji.

Komfortowa depilacja

Brak występowania podrażnień lub bardzo znikome podrażnienia to duży atut korzystania z depilowania pastami cukrowymi. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że depilacja pastą cukrową może być kłopotliwa przy pierwszym jej zastosowaniu.

Wynika to między innymi z tego, że trzeba mieć wiedze o tym jak obliczyć proporcje masy cukrowej. Niezbędna jest również umiejętność nakładania pasty na skórę.

Z tego powodu pierwszy zabieg z wykorzystaniem pasty cukrowej często znacznie lepiej realizować w salonach kosmetycznych.

Metody depilacji pastą

Realizowanie depilacji przy stosowaniu pasty cukrowej to między innymi depilacja na zimno. Przy takiej depilacji trzeba oderwać kawałek pasty z folią. Niewielką pasty trzeba rozgnieć w dłoniach do momentu aż zacznie się kleić w dłoniach. Gdy pasta jest już odpowiednio wyrobiona, czyli klei się do dłoni wówczas można ją zastosować na fragmencie skóry.

Powinna w ten sposób powstać około trzy do czterech centymetrów warstwa. Tak przygotowana pasta cukrowa może być stosowana do depilowania kolejnych okolic. Pasta cukrowa jest z tego powodu bardzo wydajna.

Inną metodą wykorzystania pasty cukrowej jest depilowanie na ciepło. Taka depilacja powinna być zaczynana od umieszczenia miseczki z pastą w gorącej kąpieli wodnej. Przy takiej depilacji niezbędne jest zastosowanie pasty gdy w pełni się rozpuści. Jednocześnie niezbędne jest sprawdzenie czy past nie jest nadmiernie gorąca.

Niewielką ilość pasty można nakładać z wykorzystaniem między innymi plastikowej szpatułki czy też drewnianej. Pastą najlepiej smarować małą powierzchnię ciała.

Pasty cukrowe można obecnie łatwo pozyskać za pośrednictwem sklepów. Wyroby tego typu dostępne w sklepach oferowane są ze specjalnymi aplikatorami, które mają postać rolki, co ułatwia nakładanie past cukrowych na skórę po ogrzaniu go w wodzie.