Ile kosztuje zmniejszenie biustu?

Decydując się na zmniejszenie biustu warto poznać procedury stosowane przy takich zabiegach. Pozwala to na odpowiednią ocenę czy warto na taki zabieg się decydować szczególnie w przypadku gdy nie jest to decyzja związana ze zdrowiem lecz jest to decyzja związana z wyglądem.

Posiadanie odpowiedniej wiedzy pozwala na podjęcie właściwej decyzji, co ma znaczenie przy braniu pod uwagę, że każdy zabieg wprowadza nawet w minimalnym stopniu, ale jednak ryzyko powikłań.

Zabieg zmniejszania piersi nazywany jest mammoplastyką. Podczas zabiegu dochodzi do redukowania tkanki tłuszczowej, nadmiaru skóry, tkanki podskórnej oraz części gruczołu piersiowego.

Najczęściej takiemu zabiegowi poddają się kobiety, które cierpią na gigantomastię czy makromastię, gdzie zbyt duże piersi przekładają się na odczuwanie bólu. W dłuższym okresie czasu taka sytuacja może prowadzić również do negatywnych zmian kręgosłupa co może przekładać się na występowanie chronicznych problemów z bólami kręgosłupa.

Przygotowania do zabiegu

Wykonanie zabiegu zmniejszania piersi jest poważną operacją. Niezbędne jest z tego powodu wykonanie zarówno badań medycznych jak też przejście konsultacji medycznych. W ramach konsultacji możliwe jest określenie oczekiwanego efektu po operacji. Chirurg określa w tym względzie miedzy innymi kształt klatki piersiowej czy umiejscowienie piersi.

Jednocześnie brana jest pod uwagę zarówno waga jak też wzrost. Dopuszczenie do zabiegu wymaga również oceny ogólnego stanu zdrowia. W szczególnych przypadkach niezbędne są również konsultacje ginekologiczne.

Dotyczy to miedzy innymi kobiet, które zażywają regularnie antykoncepcję hormonalną. W takich przypadkach niezbędne jest odstawienie antykoncepcji hormonalnej co najmniej na miesiąc przed zabiegiem, choć w tym względzie decyzja o czasie, w którym nie można stosować antykoncepcji zależy od lekarza.

Realizacja zabiegu

Operacja zmniejszania piersi wykonywana jest najczęściej w pierwszym tygodniu po miesiączce. Wynika to z faktu, że piersi w tym czasie są generalnie mniej ukrwione a jednocześnie poziom hormonów jest znacznie niższy. Operacja jest generalnie realizowana w znieczuleniu ogólnym, choć mogą być wskazania do zastosowania narkozy.

Czas trwania zabiegu wynosi około trzech godzin. Sama operacja opiera się wykonaniu cięć od okolic sutków wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Wówczas możliwe jest wycięcie nadmiaru gruczołu i tłuszczu, gdzie chirurg wycina podobną samą ilość tłuszczu w obu piersiach. Pozwala to na uzyskanie również symetrycznych piersi.

W ramach zabiegu realizowane jest również modelowanie sutka a następnie wycięcie nadmiernej ilości skóry i formowanie piersi.

Rekonwalescencja po operacji zmniejszania piersi trwa kilkanaście dni. Przebywanie w szpitalu po operacji trwa około jeden do dwóch dni. W tym czasie niezbędne jest przyjmowanie leków przeciwbólowych, które oferują silne działanie. W domu pacjentka musi również nosić specjalny stanik chirurgiczny, który trzeba nosić około dwa tygodnie.

Natomiast do w miarę normalnego funkcjonowania można wrócić po około tygodnia czasu po operacji, gdzie możliwy jest powrót do wykonywania nie fizycznej pracy.