Ile zapłacimy za zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym?

W gabinetach kosmetycznych możemy korzystać z szerokiej gamy różnych zabiegów na twarz oraz na ciało. Ile będziemy musieli za nie zapłacić?

Niektóre kobiety regularnie udają się do gabinetów kosmetycznych. Inne wcale ich nie odwiedzają. W gabinetach można skorzystać z szeregu zabiegów upiększających, przede wszystkim skupionych na pielęgnacji twarzy oraz ciała. Dzięki nim można zachować na dłużej młodość oraz pozbyć się łatwiej niedoskonałości, na przykład takich jak zmarszczki, przebarwienia czy cellulit. Odpowiednio dobrane zabiegi są w stanie dać o wiele lepsze rezultaty niż pielęgnacja w domu.

Każdy gabinet kosmetyczny ma swój profil działalności – oprócz podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych możemy skorzystać w nim również z szeregu dodatkowych usług, na przykład w ramach medycyny estetycznej, makijażu permanentnego. Skupmy się jednak na podstawowych zabiegach w gabinetach kosmetycznych. Ile to kosztuje?

Oczyszczanie skóry

To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Polega na oczyszczeniu cery – usunięciu zanieczyszczeń oraz sebum, co przygotowuje skórę także do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Za manualne oczyszczanie twarzy zapłacimy około 100-200 złotych. Możemy też skorzystać z innych zabiegów oczyszczających, na przykład mikrodermabrazji korundowej, która kosztuje około 150-200 złotych.

Zabiegi pielęgnacyjne dla różnych typów cery

Oprócz oczyszczania w gabinetach kosmetycznych możemy skorzystać również z różnego rodzaju zabiegów przeznaczonych do różnych typów cery. Są one skoncentrowane na jej typie oraz na jej indywidualnych potrzebach, na przykład nadmiernej suchości, przetłuszczaniu się, pierwszych oznakach upływającego czasu, przebarwieniach.

Do wyboru mamy między innymi zabiegi nawilżające, regulujące, odmładzające, rozjaśniające cerę, kojące. Za zabiegi tego typu zapłacimy najczęściej od 100 do 250 złotych w zależności od przebiegu zabiegu i użytych do niego kosmetyków.

Depilacja

W większości gabinetów kosmetycznych możemy skorzystać również z zabiegu depilacji woskiem albo depilacji laserowej.

Cena depilacji całych nóg to najczęściej od około 80 do 120 złotych w przypadku wosku oraz około 500-700 złotych dla depilacji laserowej. Warto wskazać, że depilacja laserowa pozwala na trwałe usuniecie niechcianego owłosienia, ale konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Makijaż klasyczny

Potrzebny makijaż na ślub albo na wieczór? W takim przypadku także warto udać się do gabinetu kosmetycznego, w którym będzie można otrzymać profesjonalną obsługę.

Wykonanie makijażu wieczorowego, który sprawdzi się na przykład na wesele czy na bankiet, kosztuje od około 150 do 200 złotych. Z kolei za makijaż ślubny zapłacimy około 180 – 300 złotych. Tak wysoka cena wynika głównie z charakteru makijażu, który jest bardziej dopracowany, wykonany specjalistycznymi kosmetykami i potrafi wytrzymać bez problemu cały dzień i noc.

Dokładne informacje dotyczące kosztów związanych z usługami kosmetycznymi w gabinetach można znaleźć na ich stronach internetowych.