Jak pozbyć się worków pod oczami?

Zanim zacznie się realizować działania mające na celu pozbycie się opuchlizny dolnych powiek niezbędne jest przede wszystkim poznanie przyczyn ich występowania. Takie przyczyny są bardzo różne i dotyczyć mogą zarówno predyspozycji indywidualnych wynikających z genetyki jak też efektów starzenia się.

Opuchlizna dolnych powiek bywa spowodowana również trybem życia. W przypadku częstego zarywania nocy a także nie dbania o dietę znacznie częściej pojawia się bardzo duża opuchlizna dolnych powiek.

Nadużywanie używek w formie przede wszystkim alkoholu czy papierosów również może być powodem pojawiania się opuchlizny dolnych powiek. Jednak obecnie jednym z powodów występowania opuchlizny pod oczami jest coraz częstszy, siedzący tryb pracy.

Przy takiej pracy limfa krąży znacznie wolniej. Przekłada się to na brak właściwego odprowadzania do naczyń chłonnych produktów przemiany materii. Opuchlizna pod oczami może być spowodowana również przez występowanie chorób do jakich zaliczyć można problemy z krążeniem, nerkami, tarczycą.

Domowe metody na opuchliznę pod oczami

Opuchlizna pod oczami może być redukowana również poprzez stosowanie domowych metod. Ważne jest między innymi decydowanie się na dobre wietrzenie pokoju, w którym się śpi. Warto jest również decydować się na wypicie przed snem wody, gdzie szklana wody przed snem pozwala na poprawę przemiany materii podczas snu. Natomiast po wstaniu dobrze jest zastosować chłodną wodę na twarz.

Następnie można zdecydować się na różne metody ukrywania opuchlizny pod oczami.

Do ukrywania opuchlizny pod oczami można zastosować różne kosmetyki. Zmniejszenie takiej opuchlizny można uzyskać poprzez zastosowanie między innymi kremów, które pozwalają na poprawienie i pobudzenie krążenia krwi.

Warto również pomyśleć o zastosowaniu żelów, w których składzie dostępne są między innymi witamin C i K.

Takie żele powinny być beztłuszczowe a także powinny oferować zarówno efekty odświeżające a także chłodzące. Obecnie w wielu kremach można również spotkać takie naturalne składniki jak wyciągi z miłorzębu japońskiego, pietruszki czy bławatka, które również doskonale sprawdzają się przy redukowaniu problemów z opuchlizną wokół oczu.

Stosowanie kompresów

Jeszcze innym rozwiązaniem jest zastosowanie chłodnych kompresów. Jeśli ma się czas można z rana zastosować między innymi plastry ogórka, które zostały wcześniej schłodzone w zamrażarce.

Oczywiście taki zabieg można również stosować wieczorem, co pozwala na zwężanie naczyń limfatycznych. Zastosować do zimnych kompresów można również kostki lodu owinięte choćby bawełnianymi ściereczkami. Kompres powinien znajdować się na pod oczami przez około dziesięć minut. Wykorzystanie kostek lodu pozwala również na wykonanie masażu.

Taki masaż popuchniętych miejsc w okolicach oczu również pozwala na przyniesienie bardzo korzystnych efektów. Natomiast przy stosowaniu okładów można wybrać zamiast plastrów ogórka również plastry ziemniaka. Ich atutem jest zawierania dużej ilości potasu, który pozwala na zmniejszenie opuchlizny.