Jak wybrać najlepszy krem do rąk?

Dłonie są wizytówką człowieka, dlatego warto zadbać o to, aby wyglądały dobrze. W tym celu najlepiej regularnie stosować kremy do rąk. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo różnych produktów w cenie od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jak wybrać najlepszy krem do rąk?

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na działanie różnych niekorzystnych czynników – ich naturalna warstwa ochronna tworzona z lipidów jest zmywana podczas mycia rąk, podczas prac fizycznych, sprzątania w domu oraz wielu innych czynności. Dłonie są również narażone na zniszczenie podczas zimy oraz w trakcie lata, ponieważ nasza skóra nie przepada za nadmiernym nasłonecznieniem oraz wyziębieniem.

Gdy skóra dłoni będzie stale wystawiona na działanie tych czynników i nie będzie właściwie pielęgnowana, może szybko zacząć nadmiernie się przesuszać, łuszczyć, a nawet pękać i swędzieć. W takim przypadku czas na odpowiednią kurację, która będzie mogła przynieść jej oczekiwaną ulgę.

Krem do rąk – warto stosować go na co dzień

Krem do rąk powinien stać się regularnym elementem pielęgnacji rąk każdego dnia – dzięki niemu jesteśmy w stanie utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji i zmniejszyć ryzyko jej nadmiernego przesuszania się.

Kosmetyk warto stosować kilka razy dziennie, najlepiej po myciu rąk albo po innych pracach, które mogą spowodować wysuszenie skóry. Warto też nakładać krem do rąk na noc.

O czym pamiętać przy zakupie dobrego kremu do rąk?

Sklepowe półki aż uginają się od różnych typów kremów do rąk. Każdy z nich reklamowany jest jako ten najskuteczniejszy, który będzie w stanie szybko pozbyć się problemów ze skórą na dłoniach. W rzeczywistości jednak skutki jego stosowania zależne są głównie od tego, co jest w jego składzie.

Jeśli poszukujemy kremu do rąk, który będzie działał szybko, musimy poszukiwać tego, który ma dużo olejów oraz substancji nawilżających, które zabezpieczają skórę przed utratą wilgoci. Takie kremy są nieco cięższe, dlatego dłużej się wchłaniają. Warto stosować je na noc, ale można także używać ich w ciągu dnia, gdy nie będzie przeszkadzało nam dłuższe wchłanianie się kosmetyku. Zawierają często dodatek takich substancji jak mocznik, witaminy, wyciągi z roślin dla jeszcze skuteczniejszego działania.

Oprócz takich bogatych kremów możemy stosować też te lżejsze, które zawierają więcej wody niż substancji natłuszczających. Są wtedy szybciej wchłaniane przez skórę i od razu po rozsmarowaniu dają efekt gładkości bez lepkości. Musimy jednak pamiętać, że nie pomogą wtedy, gdy skóra jest w gorszym stanie.

Ile kosztuje dobry krem do rąk?

Za dobry krem do rąk wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Do wyboru mamy kosmetyki, które kosztują już od około 5 złotych, ale kupimy też takie, których ceny dochodzą nawet do około 30 złotych.

W wyszukaniu odpowiedniego kremu mogą pomóc nam również dostępne w internecie opinie oraz recenzje. Znajdziemy je głównie w serwisach poświęconych tematyce urody, a także na różnych blogach internetowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, które kosmetyki są najskuteczniejsze, aby wypróbować je samodzielnie.