Kolorowe soczewki kontaktowe – ile to kosztuje?

Nie lubisz swojego koloru oczu? A może chcesz zmienić ich barwę na imprezę? W takim przypadku możesz zakupić kolorowe soczewki kontaktowe – to doskonały wybór nie tylko dla osób mających wady wzroku, ale dla każdego, komu zależy na odmianie!

W sprzedaży możemy znaleźć różne rodzaje soczewek kontaktowych – przeznaczone do noszenia na jeden dzień, na dwa tygodnie czy na miesiąc albo na cały kwartał. Soczewki dostępne w sprzedaży można też podzielić na zwykłe – przezroczyste oraz te kolorowe, które pozwalają na zmianę koloru oczu.

Dzisiaj możemy kupować je nie tylko w salonach optycznych, ale znajdziemy je także w drogeriach oraz w sklepach internetowych.

Uwaga! Jeśli chcemy kupić soczewki kontaktowe pierwszy raz, powinniśmy udać się do okulisty albo optometrysty, który wykona odpowiednie badanie i nauczy nas, jak posługiwać się soczewkami.

Kolorowe soczewki kontaktowe – na co dzień i na imprezę!

Soczewki kolorowe możemy kupić także w różnych wariantach – możemy wybrać te z szalonymi wzorami, na przykład całkowicie czarne, białe, z gwiazdkami albo przypominające kocie oczy, ale możemy też wybrać takie, które zmieniają kolor tęczówki na niebieski, piwny, zielony czy złoty. Mogą podkreślać naturalny kolor oczu albo diametralnie go zmienić.

Szalone wzory soczewek kontaktowych dostępne są głównie jako „zerówki”, czyli nie są przeznaczone do korygowania wzroku. Z kolei soczewki pozwalające na zmianę koloru tęczówki na bardziej naturalny możemy kupić już w różnych mocach dodatnich i ujemnych. Musimy jednak pamiętać o tym, że producenci nie oferują ich najczęściej w tak szerokiej gamie mocy jak soczewki przezroczyste. Najczęściej możemy kupić w mocach od + 4.00 do – 6.00.

_Zatem kolorowe soczewki kontaktowe możemy dobrać zarówno na co dzień, jak i na imprezę, gdy chcemy wyglądać oryginalnie. Wybór wzorów i kolorów jest bardzo szeroki!_

Ile zapłacimy za kolorowe soczewki kontaktowe?

Ceny soczewek zależne są głównie od tego, z jakiego materiału są wykonane, a także od producenta. Oczywiście, dużo zależy też od tego, gdzie je zakupimy, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić, warto sprawdzić oferty w różnych sklepach przed zakupem.

Za parę kolorowych soczewek kontaktowych przeznaczonych do noszenia przez miesiąc zapłacimy od 40 do 80 złotych. Do soczewek będziemy potrzebowali również specjalnego płynu i pojemniczków do ich przechowywania – to wydatek około 20-30 złotych za duże opakowanie płynu.

W wielu sklepach soczewki możemy kupić też na sztuki, dlatego nie musimy kupować od razu całego opakowania, w którym najczęściej są 2-6 sztuk soczewek w tej samej mocy. W przypadku osób, które mają różne wady, zakupienie soczewek na sztuki jest lepszym rozwiązaniem. To także dobry sposób, aby przetestować różne marki i modele przed dokonaniem zakupu większego opakowania.

Jeśli chcesz kupić dobre soczewki kontaktowe w oryginalnym kolorze, możesz znaleźć je już teraz w wielu sklepach on-line – pamiętaj jednak o tym, aby zamówienie złożyć w takim sklepie, który ma pozytywne opinie i jest cieszy się zaufaniem wśród kupujących. To podstawa udanej transakcji!