Korektor w pudrze, kremie czy płynie – na co warto się zdecydować?

W sprzedaży znajdziemy pełną gamę różnych kosmetyków do tuszowania niedoskonałości. Korektory, ponieważ tak właśnie się nazywają, mogą być zakupione w różnych wariantach. Skupmy się dzisiaj na ich konsystencji. O czym warto pamiętać przy poszukiwaniu tego idealnego korektora?

Perfekcyjnie dobrany korektor może pomóc w zamaskowaniu różnych niedoskonałości cery, na przykład wyprysków, cieni pod oczami, zaczerwienień czy zasinień. To najlepszy sprzymierzeniec kobiet mających problematyczną cenę. Dzięki niemu możemy sprawić, że będzie ona wyglądała na bardziej jednolitą, promienną oraz zdrową.

Do dyspozycji mamy mnóstwo typów korektorów pod kątem ich kolorystyki – idealne dopasowanie jest bardzo ważne, ale możemy też kupować korektory o innych kolorach niż nasza cera, na przykład ten o lekko zielonkawym odcieniu pomoże w zamaskowaniu zaczerwienionych partii ciała. O efekcie kamuflażu decyduje jednak nie tylko kolor korektora, ale również jego konsystencja.

W sprzedaży możemy znaleźć korektory w trzech głównych konsystencjach:

  • płynna
  • kremowa
  • pudrowa

Każda z tych konsystencji pozwala na uzyskanie nieco innego efektu na skórze. Niektóre z nich pozwolą na lepsze zakamuflowanie cieni pod oczami, inne z kolei wyprysków. Także niektóre konsystencje lepiej współpracują ze skórą suchą, inne z tą tłustą.

Korektor płynny

Najczęściej oferowany jest w opakowaniu z praktycznym pędzelkiem albo innym aplikatorem. Jest lekki i łatwo rozprowadza się na skórze, dlatego jest także dobry dla osób początkujących, które nie mają jeszcze wprawy w nakładaniu makijażu. Dobrze nadaje się do każdego typu cery.

Korektor w płynie najlepiej nadaje się do kamuflowania cieni pod oczami – dzięki temu szybko je zmniejsza i jednocześnie nie podkreśla zmarszczek. Korektor po aplikacji należy dobrze rozprowadzić palcami albo gąbeczką.

Oprócz tego korektor płynny może być używany również na inne niedoskonałości, na przykład na wypryski.

Za korektor w płynie zapłacimy od około 10 do 150 złotych zależnie od marki.

Korektor kremowy

Ten korektor może być zamknięty w pudełeczku albo może mieć formę sztyftu. Jest bardziej skoncentrowany od korektora płynnego, często jest też bardziej napigmentowany, czyli pozwala na pokrycie tych trudniejszych w zakamuflowaniu wyprysków czy innych niedoskonałości.

Kremowe korektory nie wyglądają jednak dobrze na każdej cerze. Mogą podkreślać jej zmarszczki czy rozszerzone pory, dlatego nie nadają się zawsze do skóry pod oczami. Najlepiej używać ich do wyprysków czy innych miejscowych niedoskonałości na twarzy jak zaczerwienienia czy blizny.

Korektory w formie kremu są dość uniwersalne, ale nie zawsze sprawdzają się u osób mających tłustą cerę.

Korektory kremowe mają także cen podobną do tych płynnych.

Korektor pudrowy

Korektory pudrowe są dość rzadko spotykane – najczęściej mają postać korektorów mineralnych. Mają postać delikatnego pyłku, który nakładany jest bezpośrednio na skórę z użyciem palca albo pędzelka.

Korektory w tej konsystencji mogą sprawdzić się do różnych niedoskonałości, także pod oczy, ale najlepiej nakładać je na dobrze nawilżoną cerę. Wymagają wprawy w aplikacji, ale pozwalają na uzyskanie naturalnego wyglądu, szczególnie u osób niestosujących podkładów, ale tylko same pudry.

Korektor pudrowy to koszt od 20 do 100 złotych.