Kosmetyki poprawiające wygląd rzęs – warto czy nie?

Długie, zalotne, podkręcone – rzęsy są ozdobą twarzy każdej kobiety. Nie każda jednak jest obdarzona naturalnie pięknymi rzęsami. Aby nadać im jeszcze ładniejszy wygląd, można stosować nie tylko tusze, ale też różnego rodzaju kosmetyki poprawiające kondycję rzęs. Co warto wiedzieć na ich temat?

Rzęsy nie tylko dają efekt estetyczny, ale również chronią oczy. Nie muszą być piękne, aby pełniły swoją podstawową rolę, ale dla wielu kobiet ich wygląd jest bardzo ważny. Rzęsy najczęściej podkreślamy z wykorzystaniem tuszu, ale możemy również zastosować specjalne kosmetyki, a nawet zabiegi na rzęsy.

Skupmy się obecnie na kosmetykach, które przeznaczone są do poprawy kondycji rzęs – ich wydłużenia, wzmocnienia oraz odżywienia. Dzięki nim rzęsy mogą rosnąc szybciej, są grubsze i uzyskują piękny, aksamitny połysk. Tak przynajmniej obiecują producenci. Jak jest w rzeczywistości?

Odżywki specjalnie do rzęs

Najczęściej odżywki używane są do włosów, ale także możemy spotkać się obecnie z odżywkami do rzęs – ich działanie jest podobne, ponieważ rzęsy także są włoskami. Odżywki te dostarczają do rzęs oraz do ich cebulek kompleks substancji odżywczych, które pozwalają na nadanie im piękniejszego wyglądu.

Oczywiście, na efekt będziemy musieli poczekać – najczęściej pierwsze oznaki widoczne są dopiero po 3-4 tygodniach, dlatego nie zauważymy ich po pierwszym użyciu. Ważna jest zatem systematyczność, ponieważ wtedy, gdy zaprzestaniemy używać odżywki, rzęsy nie zmienią swojej kondycji.

Co znajduje się w odżywkach do rzęs? To różne, skoncentrowane składniki, które mają na celu poprawę ich stanu. Są to przede wszystkim substancje lekko natłuszczające i nawilżające, na przykład kwas hialuronowy oraz oleje oraz woski, jak olejek arganowy, wosk pszczeli. W kosmetykach znajdziemy również witaminy, na przykład witamin B5, która wnika we włókno włosków i poprawia ich strukturę, sprawiając, że są bardziej elastyczne i lśniące.

Jak stosować odżywki do rzęs?

Korzystanie z odżywek do rzęs jest naprawdę bardzo łatwe. Do wyboru mamy produkty w formie tuszu do rzęs, czyli mają spiralkę, którą nanosimy produkt bezpośrednio na rzęsy. Znajdziemy również produkty posiadające aplikator, który pozwala na nanoszenie bezpośrednio na linię nasady rzęs.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, odżywki do rzęs należy stosować regularnie, ponieważ tylko wtedy będzie można mówić o widocznych rezultatach. Producenci najczęściej zalecają, aby korzystać z nich 1 lub 2 razy dziennie.

Powinniśmy jednocześnie uważać, aby produkt nie dostał się do oczu, ponieważ może wywołać pieczenie lub nawet reakcję alergiczną. To indywidualna reakcja, która może pojawić się u niektórych osób, dlatego warto zwrócić uwagę, czy po aplikacji nie pojawia się zaczerwienienie, swędzenie czy obrzęk skóry wokół oczu. Jeśli tak, z kosmetyku należy zrezygnować.

Ile kosztują odżywki do rzęs?

Odżywki do rzęs kosztują najczęściej od około 20 do nawet 200 złotych w zależności od producenta. Za popularne odżywki, które mają dużo pozytywnych opinii od użytkowniczek, zapłacimy około 50-70 złotych.