Makijaż permanentny ust – warianty i ceny

Usta zbyt małe, asymetryczne, bez widocznej czerwieni wargowej mogą być powodem do kompleksów. W takim przypadku, oprócz pomadki, mamy do wyboru także innego rodzaju propozycje. Wśród nich znajduje się makijaż permanentny ust. Na czym polega tego rodzaju zabieg? Ile musimy za niego zapłacić?

Makijaż permanentny, czyli trwały jest swoistego rodzaju tatuażem, który wykonuje się na twarzy. Jego głównym celem jest poprawa urody przez umieszczenie w skórze odpowiednio dopasowanego barwnika.

Makijaż tego rodzaju przeprowadzany jest w rejonie oczu oraz ust. Może polegać na wykonaniu kreski na powiekach, na nadaniu brwiom ciemniejszego koloru i uzyskaniu efektu ich optycznego zagęszczenia. W przypadku ust makijaż permanentny stosuje się głównie do poprawy ich kształtu oraz koloru.

Jak przeprowadza się makijaż permanentny ust?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zabieg polega na wykonaniu specjalnego tatuażu, który poprawia w tym przypadku kształt i kolorystykę ust.

Przed zabiegiem specjalista doradza w doborze odpowiednio koloru – najczęściej są to odcienie różu, które są jednocześnie naturalne, a przy tym pozwalają na mocniejsze podkreślenie warg. Przeprowadza się też test przez obrysowanie ust kredką, aby określić, jak mają one wyglądać po zabiegu.

Gdy specjalista i klientka uzgodnili już szczegóły zabiegu, rozpoczyna się tatuowanie. Sam zabieg trwa zwykle około godziny. Specjalista używa specjalnego urządzenia, które przez cienką igłę wprowadza barwnik w skórę. Po zabiegu usta są najczęściej opuchnięte i tkliwe, mogą pojawić się też strupki, ale po około tygodniu efekt zaczyna się stabilizować.

Najczęściej po około 3-4 tygodniach przeprowadza się korektę, która ma na celu uzupełnienie braków

Efekt utrzymuje się przez około 2-4 lata – po tym czasie barwnik zaczyna blaknąć. Oczywiście, zabieg można wtedy wykonać jeszcze raz dla zatrzymania efektów.

Aktualnie stosuje się trzy główne metody makijażu permanentnego ust:

  • metoda cieniowania – polega na cieniowaniu koloru ust od zaznaczenia konturu aż do środka ust, który nie jest cieniowany, daje naturalny, delikatny efekt
  • metoda pełnego koloru – polega na całkowitym zaznaczeniu konturu ust i ich wypełnieniu kolorem, daje efekt podobny do pomalowania ust szminką
  • metoda bezkonturowa – polega na delikatnym podkreśleniu ust kolorem bez zaznaczania konturu ust, daje najbardziej naturalny rezultat ze wszystkich metod

Oczywiście, ostateczny rezultat zależny jest również od tego, w jaki sposób usta zostaną zaznaczone, a także od kolorystyki barwnika. Na początek zaleca się dość naturalne, neutralne kolory i metodę bezkonturową albo cieniowaną, dlatego możliwe jest wtedy uzyskanie atrakcyjnego efektu na co dzień.

Ile zapłacimy za makijaż permanentny ust?

Cena makijażu permanentnego ust zależna jest głównie od wybranej metody, a także od gabinetu, w którym makijaż zostanie wykonany. Cena wynosi najczęściej od około 800 do 1 500 złotych, ale średnio to około 1 000 – 1 100 złotych za pełen zabieg.

Aktualne cenniki makijażu permanentnego ust w gabinetach można sprawdzić także przez internet.