Maski algowe – dlaczego warto je wypróbować?

Maseczki na twarz mogą być wykonane z różnych składników – możemy kupować je jako gotowe albo przygotowywać je samodzielnie. Do dyspozycji mamy również maseczki algowe, które są jednym z ostatnich hitów. Co warto o nich wiedzieć?

Algi, czyli glony są roślinami, które istnieją na Ziemi już od miliardów lat. Termin ten odnosi się do całej grupy różnych organizmów, które występują przede wszystkim w wodzie, ale również w innych wilgotnych przestrzeniach.

Mają bardzo szerokie zastosowanie, między innymi używane są w kuchni, szczególnie azjatyckiej. Spotykamy się również z suplementami diety na bazie alg – głównie spiruliny, która ma charakterystyczny, zielony kolor. Także algi używane są w branży kosmetycznej.

Dlaczego warto postawić na algi?

Algi zawierają dużo łatwo przyswajalnych związków, między innymi witamin i mikroelementów, które mają łatwo przyswajalną formę. Dzięki temu są w stanie przenikać przez warstwę lipidową naskórka, dlatego dają tak dobrze efekty w trakcie pielęgnacji cery oraz skóry całego ciała.

Można znaleźć je w wielu różnych kosmetykach, między innymi w kremach, balsamach, żelach, a także w maseczkach, które używane są nie tylko na twarz, ale też i na całe ciało. Często łączone są również z innymi wartościowymi składnikami, na przykład wyciągami roślinnymi, kwasem hialuronowym, witaminą C.

Dzięki swoim właściwościom algi polecane są dla każdego typu cery. Polecane są szczególnie dla skóry tłustej i trądzikowej, ponieważ ze względu na zawartość wartościowych składników regulują i odżywiają, a także zmniejszają stany zapalne i zwężają pory skórne. Mogą być również używane w przypadku skóry normalnej, mieszanej czy suchej.

Maski algowe – w domu i u kosmetyczki

Maseczka algowa jest najszybszym sposobem na zapoznanie się z wyjątkowymi właściwościami alg w kosmetyce. Dzięki temu, że opiera się właśnie na nich, pozwala na uzyskanie tak dobrych rezultatów w krótkim czasie.

Z maseczek algowych możemy skorzystać zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak również możemy wykonać je u siebie w domu. W sklepach możemy znaleźć gotowe mieszanki w formie proszku, które rozrabiamy z wodą, ale możemy też kupić maseczki w paście, które wystarczy tylko nałożyć na twarz.

Dla najlepszych rezultatów maseczkę z alg można poprzedzić również peelingiem, który usunie wierzchnią warstwę naskórka oraz zanieczyszczenia i sebum. Następnie, na tak przygotowaną skórę nakładamy maskę. Zmywamy ją najczęściej po 15-20 minutach, zgodnie z zalecaniami producenta.

Ile kosztuje wykonanie maseczki algowej?

Maseczki algowe są nieco droższe od zwykłych maseczek, co wynika z cen alg używanych do ich produkcji. Za maseczkę do użycia w domu zapłacimy najczęściej od około 7 do 20 złotych w zależności od jej ilości oraz producenta.

Wykonanie profesjonalnego zabiegu w gabinecie kosmetycznym to najczęściej wydatek od 100 do 200 złotych. Zabieg łączony jest również z innymi, w tym z oczyszczaniem cery, masażem, dlatego potrafi dać też lepsze efekty niż maseczka algowa wykonana w domu. Aktualne ceny można znaleźć na stronach WWW gabinetów.