Na czym polega lifting rzęs?

Lifting najczęściej kojarzy się z zabiegiem chirurgii plastycznej, ale słowo to jest również używane do określania innych typów zabiegów. Czym zatem jest lifting rzęs?

 

Pięknie prezentujące się rzęsy są w dużej mierze zasługą odpowiednich genów. Niektóre kobiety mają długie, zalotnie wywinięte rzęsy, inne z kolei dość krótkie i proste. W tym pierwszym przypadku natury najczęściej nie trzeba poprawiać – niekiedy wystarczy tylko odrobina tuszu. W drugim mamy do dyspozycji pełną gamę kosmetyków oraz zabiegów pozwalających na poprawę wyglądu rzęs na dłuższy czas.

Skupmy się tutaj na jednym z tego rodzaju zabiegów, a mianowicie na liftingu rzęs. Na czym dokładnie polega ten lifting? Jaki efekt można dzięki niemu uzyskać? Ile zapłacimy za tego rodzaju zabieg?

Lifting rzęs – co to jest?

Lifting rzęs, inaczej określany także jako LVL od słów Lenght – wydłużenie, Volume – zagęszczenie, Lift – uniesienie to bezinwazyjny zabieg, którego celem jest podkręcenie i uniesienie rzęs przy samej ich nasadzie. Dzięki temu rzęsy wydają się dłuższe i jeszcze bardziej spektakularne.

To zabieg kosmetyczny, który został stworzony z myślą o kobietach, którym zależy na poprawie oprawy oka w sposób naturalny oraz subtelny. Atrakcyjny rezultat można uzyskać bez potrzeby stosowania sztucznych włosków.

Jak wykonuje się lifting rzęs?

Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnych narzędzi i preparatów, które nanoszone są na naturalne rzęsy.

Na początku przeprowadza się demakijaż, aby usunąć kosmetyki z rzęs. Potem są one pokrywane preparatem pozwalającym na ich łatwiejsze modelowanie. Preparat ten nie tylko pozwala na łatwiejsze nadanie rzęsom odpowiedniego kształtu, ale również odżywia je i odbudowuje, dlatego są mocniejsze i silniejsze.

Kolejny etap to podkręcanie, czyli wykorzystanie specjalnych form lub szablonów. Są one nakładane na około 15-20 minut na rzęsy, aby uzyskać optymalny efekt i jego utrwalenie. Następnie, po tym czasie, na rzęsy nakładane są utrwalacz, odżywka oraz tusz, który nadaje im głębszy kolor.

Zaleca się, aby w ciągu doby po zabiegu nie moczyć rzęs i nie pocierać oczu. Należy też zrezygnować z aplikowania tuszu do rzęs oraz z kremu pod oczy. Na następny dzień rzęsy można już rozczesać.

Efekt liftingu rzęs utrzymuje się przez około 4-6 tygodni. W tym czasie rzęsy także najczęściej pokrywa się tuszem, aby nadać im ładniejszy odcień. Wtedy, gdy efekt nie jest już tak ładny, zabieg można powtórzyć. Jako że jest on bezbolesny, nieinwazyjny i nie wywołuje podrażnień, można przeprowadzać go regularnie.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • choroby alergiczne oczu
  • zapalenie spojówek
  • częste stany zapalne i infekcje oka
  • podrażnienie skóry wokół oczu
  • zaćma lub jaskra

Ile zapłacimy za lifting rzęs?

Za zabieg liftingu rzęs musimy zapłacić od około 70 do 150 złotych w zależności od miasta oraz od gabinetu. Zabieg może być też urozmaicony o hennę – wówczas musimy zapłacić dodatkowo kilkadziesiąt złotych.

Aktualne adresy gabinetów wraz z cennikami można znaleźć przez internet.