Na czym polega rekonstrukcja brwi i ile kosztuje?

Profesjonalnie wykonana rekonstrukcja brwi to zabieg, który jest w stanie przywrócić pewność siebie. Wykonywany jest przede wszystkim u osób, które mają znacznie przerzedzone brwi, nie mają ich w ogóle lub też mają asymetryczne brwi. Jak dokładnie odbywa się rekonstrukcja i ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Brwi są bardzo istotnym elementem twarzy – nadają jej charakteru i podkreślają oprawę oczu. Wiele osób może cieszyć się ładnie wyglądającymi brwiami, niemniej jednak nie każdy. Brwi mogą być zbyt jasne, za rzadkie, mogą być nadmiernie wyskubane przed laty. Zdarza się też, że zanikają wskutek uwarunkowań genetycznych czy chorób.

Aby nadać brwiom atrakcyjny wygląd, można korzystać z różnych kosmetyków kolorowych, na przykład z ołówków do brwi, z tuszu do brwi, specjalnych pomad. Do wyboru są również zabiegi takie jak henna. Jednak nie są one w stanie dać całkowicie naturalnego rezultatu. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej, które oferują usługę rekonstrukcji brwi.

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Rekonstrukcja brwi jest nieinwazyjnym zabiegiem, który pozwala na „odzyskanie brwi” w ich naturalnym stanie. Polega on na doklejeniu niewielkich włosków w miejsce naturalnych brwi, co pozwala na nadanie im ładniejszego kształtu oraz wrażenia pełności. Dzięki temu brwi są bardziej estetyczne i nie wyglądają sztucznie.

W przypadku tej metody trwałość szacowana jest na około 4 tygodnie w zależności od tego, jak dba się o doklejone włoski. Oczywiście, nie należy ich wtedy mocno pocierać czy wyskubywać, ponieważ mogą być po prostu utracone.

Pod pojęciem rekonstrukcji brwi spotyka się też jeszcze jedną metodę, a mianowicie metodę sculpting. W tym przypadku dorysowuje się brwi cienkim drucikiem i uzupełnia farbką strukturalną. Po zastygnięciu można uzyskać wtedy podobny efekt do doklejonych włosków. Czas utrzymywania się efektu to również około 4 tygodni.

Rodzaj metody może być dobrany w zależności od stanu brwi – osoba wykonująca zabieg będzie mogła wówczas doradzić, która z nich okaże się najlepsza.

Za zabieg zapłacimy od około 100 do 200 złotych w zależności od jego rodzaju oraz miejsca wykonania.

Jak zwiększyć trwałość efektu rekonstrukcji brwi?

  • należy unikać dotykania brwi
  • nie należy drapać i skubać brwi
  • najlepiej nie spać na brzuchu
  • przez pierwsze 2 dni nie należy zbytnio moczyć brwi, korzystać z basenu, sauny, solarium
  • nie należy nakładać kremów, fluidów i innych kosmetyków na brwi
  • brwi nie należy czesać, malować, wykonywać demakijażu

Rekonstrukcja brwi a makijaż permanentny

Warto przy tym zaznaczyć, że rekonstrukcja brwi nie jest tym samym, co makijaż permanentny brwi. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z czasowym efektem, z kolei w drugim ze znacznie dłuższym, trwającym nawet kilka lat rezultatem.

Makijaż permanentny, w przeciwieństwie do rekonstrukcji brwi, polega na wykonaniu specjalnego tatuażu, czyli wprowadzeniu pod skórę barwnika. Makijaż permanentny wykonuje się także kilkoma metodami, na przykład piórkową, która daje efekt małych włosków, albo metodą cieniowania.