Przebarwienia na twarzy – jak można je usunąć?

Przebarwienia na twarzy mogą mieć bardzo różny charakter. Generalnie większość przebarwień można bez problemów usunąć. Jednak najważniejsze jest podejmowanie takich działań profilaktycznych, które pozwalają unikać ich pojawianiu się.

Gdy w skórze gromadzi się nadmierna ilość barwnika wówczas można spotkać się z występowaniem przebarwień. Jest to rezultatem nieprawidłowego funkcjonowania komórek skóry odpowiedzialnych za produkowanie barwnika. Przyczynami takiej sytuacji są między innymi zażywane leki hormonalne.

Jednak znacznie częściej problemem jest szkodliwe działania słońca, opalanie szczególnie blizn, które występowały po trądziku. Oczywiście usuwanie przebarwień zależy przede wszystkim od ich charakteru.

Rodzaje przebarwień

Zanim zacznie się myśleć o metodzie skutecznego usuwania przebarwień ważne jest poznanie rodzajów przebarwień, powodów ich występowanie a także metod ich usuwania.

Jednocześnie poznanie rodzajów przebarwień skóry pozwala również poznać metody profilaktycznego przeciwdziałania występowaniu takich przebarwień. Do dziedzicznego typu przebarwień zaliczają się piegi. Jeśli chce się zredukować występowanie piegów można decydować się na ich wybielanie.

Jednak generalnie do piegów trzeba się przyzwyczaić, gdyż predyspozycje genetyczne sprawiają, że skóra posiada znacznie większą ilość barwnika, który jednocześnie jest nierównomiernie rozmieszczony. Innym rodzajem przebarwień są ciemne i małe plamki. Pojawiają się one przede wszystkim po słonecznych kąpielach.

Występowanie takich przebarwień zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji w zakresie wrażliwości na słońce. W przypadku dużej wrażliwości na słońce najlepszym rozwiązaniem jest unikanie nadmiernego opalania się. Jednym ze sposobów usuwania takich przebarwień jest decydowanie się na ich rozjaśnianie.

Plamy wątrobowe to taki rodzaj przebarwień, które występują na dłoniach, twarzy czy dekolcie. Powodem pojawiania się takich przebarwień jest niewłaściwe działania melanocytów. Jednocześnie efekty występowania takich plam są znacznie bardziej widoczne w przypadku nadmiernego opalania się. Wówczas widoczny efekt staje się znacznie mocniejszy.

Takich plam nie da się usunąć metodami domowymi. Niezbędne jest skorzystanie z usług w salonach kosmetologicznych, które realizowane są przez dermatologów. Zastosować trzeba przy usuwaniu takich plam laserów lub głębokiego peelingu.

Usuwanie plam w salonach kosmetycznych

Gdy występują takie plamy, które nie znikają pod wpływem stosowania kosmetyków wówczas niezbędne bywa zastosowanie znacznie bardziej profesjonalnych metod dostępnych w kosmetycznych gabinetach. Do popularnych zabiegów stosowanych w gabinetach można zaliczyć zabiegi rozjaśniające.

Stosowane są wówczas maski wybielające. Jednocześnie kosmetyczki stosują również głębokie peelingi.

Oczywiście nie zawsze możliwe jest usuwanie przebarwień nawet przy zastosowaniu specjalistycznych efektów. Wówczas rozwiązaniem może być udanie się do dermatologa, który jest w stanie określić przyczyny występowania plam, które mogą być przyczynami chorobowymi.