Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – ile to kosztuje?

Wykorzystywanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej staje się obecnie coraz bardziej powszechne. Kwas hialuronowy jest powszechnie wykorzystywany między innymi do zabiegów pozwalających na redukowanie zmarszczek.

Zabiegi hialuronowym kwasem stosowane są już przy pierwszych problemach ze zmarszczkami, które pojawiają się przy pojawianiu się zmniejszenia produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny.

Zmarszczki wynikają z efektów starzenia się. Pierwsze zmarszczki, które pojawiają się na twarzy to przede wszystkim zmarszczki mimiczne. Takie zmarszczki mogą pojawić się już po dwudziestym piątym roku życia. Powodem pojawiania się zmarszczek są braki w ważnych substancji dla skóry.

Dotyczy to między innymi elastyny oraz kolagenu, które produkowane są w skórze. Jednocześnie w skórze produkowany jest w naturalnej formie kwas hialuronowy. Jednak jego braki można skutecznie zmniejszać poprzez stosowanie zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala to na zwiększanie elastyczności skóry.

Dodatkowo skóra staje się dodatkowo mniej wysuszona oraz cienka. Oczywiście warto jest działać profilaktycznie by ograniczyć powstawanie zmarszczek.

Warto unikać używek czy niewłaściwej diety. Dodatkowo nadmierne wystawienie na światło słoneczne i promieniowanie czy stres również są czynnikami pobudzającymi powstawanie zmarszczek. Problemem bywa również nagły spadek czy wzrost wagi czy brak odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Wykorzystanie zabiegów z kwasem hialuronowym

Gdy zmarszczki już się pojawiły wówczas można zastosować bezpieczne i skuteczne metody pozbywania się zmarszczek gdzie zastosować można zabiegi wykorzystujący kwas hialuronowy. Kwas pozwala na zapewnienie skórze między innymi odpowiedniego wiązania cząsteczek wódy w skórze.

Wpływa to bezpośrednio na nawilżenie skóry a także na jej gładkość czy sprężystość. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze znacznie spada, więc zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej pozwala na zapewnienie jego dodatkowych ilości.

Przy zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego stosowana jest różna ilość kwasu. Zależy to między innymi od części twarzy poddawanej zabiegowi czy od efektów, które chce się uzyskać.

Znaczenie ma również wiek, gdzie w średnim wieku kwas hialuronowy podawany jest przede wszystkim w celach jego uzupełnienia. Gdzie w starszym wieku kwas hialuronowy musi być poddawany w znacznie większej ilości, gdyż jego produkcja w skórze jest bardzo niewielka.

Kwas hialuronowy jest podawany również w przypadku stosowania takich zabiegów jak mezoterapia igłowa, ale wówczas jest podawana kwas w najrzadszej postaci.

Efekty zabiegu

Kwas hialuronowy pozwala na zapewnienie doskonałych efektów. Jednocześnie można zniwelować zmarszczki nawet na ponad pół roku.

Po mniej więcej sześciu do ośmiu miesięcy kwas hialuronowy całkowicie ulega wchłonięciu co oczywiście powoduje konieczność powtórzenia zabiegów.

Dodatkowo trwałość efektu zabiegu zależy od gęstości a także stopnia oczyszczenia wypełniacza. Im gęstszy i bardziej jest on oczyszczony, tym oczywiście można liczyć na jego znacznie dłuższe pozostanie w skórze.