Zabiegi kosmetyczne dla cery szarej i zmęczonej

Szara, zmęczona cera nie wygląda zdrowo. Można jednak skorzystać ze specjalistycznych zabiegów kosmetycznych, dzięki którym można przywrócić jej naturalny blask. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę? Ile musimy zapłacić za tego rodzaju zabiegi?

Wygląd cery w dużej mierze odzwierciedla nasz stan zdrowia oraz tryb życia. Zbilansowana dieta, wysypianie się, brak stresu powodują, że cera wygląda znacznie lepiej niż wtedy, gdy nie jemy regularnie, niedosypiamy i jesteśmy zestresowane. Wówczas cera może nabrać bardziej ziemistego kolorytu, może być nadmiernie przesuszona albo mogą pojawiać się na niej wypryski.

W sklepach znajdziemy mnóstwo kosmetyków pozwalających na nadanie cerze piękniejszego wyglądu – najczęściej są to kosmetyki rozświetlające, które powodują, że skóra nabiera tego naturalnego blasku. Zawierają specjalne drobinki, które mienią się w świetle, ale również składniki, które poprawiają wygląd cery do środka, na przykład witaminę C.

Jednak kosmetyki to jeszcze nie wszystko, co możemy wykorzystać w celu poprawy wyglądu cery. Do dyspozycji mamy również szeroką gamę specjalistycznych zabiegów, które wykonamy w dobrych gabinetach kosmetycznych.

Natychmiastowa rewitalizacja cery

Specjalne zabiegi kosmetyczne dla cery zmęczonej i szarej to zabiegi skupione na jej rewitalizacji, czyli na ponownym nadaniu jej żywego wyglądu, naturalnego blasku oraz piękna. Skóra, która jest ziemista, ma zaburzone oddychanie komórkowe, dlatego też nie wygląda tak atrakcyjnie.

Dzięki odpowiednim zabiegom można dostarczyć do niej wartościowe substancje odżywcze, które już w ciągu jednej wizyty w gabinecie mogą poprawić jej prezencję. Zabiegi tego rodzaju rekomendowane są również tym osobom, które palą papierosy, opalają się, są po kuracjach antybiotykowych, a także zaniedbują regularną pielęgnację cery.

Dzięki zabiegom kosmetycznym dla cery szarej i zmęczonej możliwe jest:

  • dotlenienie i energetyzacja skóry
  • pobudzenie procesów regeneracyjnych
  • aktywizacja naturalnych funkcji życiowych komórek
  • przeciwdziałanie procesom starzeniowym
  • poprawa struktury oraz kolorytu skóry
  • ochrona przed wolnymi rodnikami
  • usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy

Zabiegi rewitalizujące polegają przede wszystkim na wykorzystaniu specjalnych kosmetyków, które w połączeniu z masażem skóry są w stanie dać bardzo dobre rezultaty – o wiele lepsze niż w przypadku kosmetyków używanych w domu. Zabiegi mogą być też uzupełnione o oczyszczanie cery, na przykład z użyciem mikrodermabrazji, która usuwa wierzchnią warstwę naskórka wraz z zanieczyszczeniami oraz sebum.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się prowadzenie zabiegów w serii od 3 do 5 co tydzień lub co kilka tygodni zgodnie z zaleceniami kosmetyczki.

Ile zapłacimy za zabiegi dla cery szarej i zmęczonej?

Ceny zabiegów tego rodzaju zależne są przede wszystkim od ich typu. Zapłacimy za nie od około 100 do nawet 400 złotych, dlatego warto zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami salonów kosmetycznych. Wiele z nich oferuje też zniżki przy zakupieniu pakietów zabiegów.