Złuszczanie skóry kwasami w gabinecie

Kwasy stosowane są również w kosmetyce. Dzięki nim jesteśmy w stanie delikatnie lub bardziej intensywnie złuszczyć skórę na twarzy oraz w innych partiach ciała. Preparaty kwasowe dostępne są jako kosmetyki, ale możemy też skorzystać ze specjalnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Nie u każdego skóra jest gładka oraz bez wad. Zdarza się, że widoczne są na niej rożne zmiany, na przykład przebarwienia, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory. W takich przepadkach zastosowanie preparatów kwasowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Co więcej, pozwalają one także na usunięcie drobnych zmarszczek.

Zabiegi z użyciem kwasów są polecane zarówno do skóry młodszej, jak i bardziej dojrzałem. Aby uzyskać odpowiedni rezultat, najczęściej konieczne jest wykonani zabiegów w serii, niemniej jednak pozytywny efekt zauważymy już po jednym zabiegu.

Kwasy używane w zabiegach w gabinetach:

• kwasy owocowe AHA – są jednymi z najmocniejszych kwasów, które poprawiają elastyczność, nawilżenie skóry, oczyszczają ją, pozwalają na rozjaśnienie przebarwień, stymulują także syntezę kolagenu i elastyny, dobry dla skóry tłustej, łojotokowej, ale też starzejącej się, odwodnionej

• kwas migdałowy – polecany głównie w przypadku skóry nadmiernie przesuszonej, wrażliwej, dojrzałej czy zanieczyszczonej, wygładza skórę, zmniejsza jej zanieczyszczenia, rozjaśnia przebarwienia, redukuje ilość serum

• kwas pirogronowy – to kwas polecany przede wszystkim w przypadku skóry trądzikowej, tłustej, pozwala na likwidację zaskórników, przyspiesza gojenie stanów zapalnych, oczyszcza skórę i zmniejsza łojotok

• kwas trójchlorooctowy TCA – to kwas pozwalający na silną penetrację naskórka, ale jednocześnie jest bezpieczny w stosowaniu, polecany jest na przebarwienia, trądzik, przy nadmiernym rogowaceniu skóry, powierzchniowych zmarszczkach

Zatem peelingi kwasowe pozwalają na odsłonięcie nowej, świeżej skóry i na usunięcie z niej różnych niekorzystnych zmian, na przykład zaskórników, wyprysków, blizn, przebarwień różnego pochodzenia.

Jak wykonuje się zabiegi kwasowe?

Zabieg w gabinecie rozpoczyna się od oczyszczenia skóry, a następnie polega na nałożeniu preparatu kwasowego. Jest on trzymany na skórze przez określony czas, a następnie zmywany. Na skórę nakłada się krem.

W tracie zabiegu kwasowego najczęściej nie odczuwa się żadnych negatywnych efektów – bólu, mocnego pieczenia. Zdarza się jednak delikatne szczypanie. Efekt nie jest widoczny od razu, ale skóra dopiero po jakimś czasie zaczyna się łuszczyć. W tym czasie trzeba również stosować kremy przeciwsłoneczne o wysokim filtrze, ponieważ skóra jest wtedy bardziej narażona na powstawanie przebarwień.

Ile kosztuje złuszczanie kwasowe w gabinecie?

Dużo zależy od rodzaju używanych kwasów, ponieważ niektóre z nich są mocniejsze, inne słabsze, niektóre są tańsze, inne droższe.

Za złuszczanie kwasami owocowymi zapłacimy około 90 złotych za zabieg lub około 300 złotych za 4 zabiegi. Rekomenduje się 5-10 zabiegów co tydzień. Złuszczanie kwasem migdałowym jest w podobnej cenie. Drożej będzie kosztować nas złuszczanie kwasem pirogronowym – to około 100 złotych. Najwięcej zapłacimy za zabiegi złuszczania kwasem TCA – to około 250 złotych za całą twarz.