Wybielenie zębów w domu – ile to kosztuje?

Wybielenie zębów w domu – ile to kosztuje?

Wygląd szkliwa zębów zależny jest od indywidualnych predyspozycji. Wiele osób może cieszyć się naturalną bielą, ale u wielu osób kość zębowa przyjmuje również odcienie szaroniebieskie, żółtobrunatne. Jednocześnie z wiekiem kolorystyka kości zębowej może się intensywnie zmieniać.

Kolor zębów może się różnić nawet pomiędzy pojedynczymi zębami u wielu osób. Predyspozycje indywidualne dotyczące między innymi odcienia szkliwa, składu chemicznego czy mineralizacji tkanek wpływają w największym stopniu na kolorystykę zębów.

Dodatkowo spożywanie dużej ilości kawy, herbaty czy palenie papierosów jak też inne używki a nawet leki mogą bardzo negatywnie wpływać nie tylko na stan zdrowia zębów, ale również na ich kolorystykę. Jednak obecnie można korzystać z coraz większej liczby metod wybielania zębów. Wiele z takich metod wybielania zębów może być stosowanych w warunkach domowych.

Metody zdejmowania kamienia nazębnego

Przebarwione zęby nie prezentują się estetycznie. Jeśli chce się zwiększyć estetykę zębów niezbędne jest zatem wykorzystanie takich metod wybielania zębów, które pozwalają na uzyskanie ich odpowiedniego prezentowania się. Można decydować się między innymi na zabiegi usuwania kamienia nazębnego.

Pozwalają one na oczyszczanie szkliwa, na którym pojawia się między innymi kamień nazębny. Jednocześnie jaśniejszą kolorystkę zębów uzyskuje się poprzez usuwanie nalotu. Jeśli nalot lub kamień nazębny nie jest zbyt rozbudowany można go usunąć poprzez zastosowanie odpowiednich past do zębów a także skutecznych szczoteczek elektrycznych czy irygatorów.

Pasty wybielające

Do najczęściej stosowanych metod wybielania zębów w warunkach domowych można zaliczyć wybielające pasty. Pozwalają one na usuwanie przebarwień pojawiających się na szkliwie zębów, które nie są jeszcze nadmiernie widoczne.

Pozwala to na rozjaśnienie zębów. W pastach wybielających znajdują się po pierwsze składniki, które pozwalają na rozpuszczanie elementów wiążących płytkę nazębną ze szkliwem a także substancje ścierne, które usuwają osad na zębach w sposób mechaniczny. Pasty wybielające w zależności od tego jaki mają wskaźnik ścieralności nie powinny być używane zbyt długo. Wskazywane jest, że takie pasty nie powinny być stosowane dłużej niż maksymalnie dwa miesiące. Wybielające pasty w zależności od tego jakiej są marki mają ceny wahające się między 5 a 30 złotych.

Żele wybielające

Do innych produktów wybielających zaliczają się żele wybielające. Pozwalają one na uzyskanie większego rozjaśnienia zębów w stosunku do past wybielających. O ile pasty pozwalają na wybielenie zębów około o dwa tony to żele pozwalają na uzyskanie efektu nawet czterech tonów wybielenia zębów.

Regularne stosowanie żeli do wybielania przez trzy tygodnie pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów. Do innych metod wybielania zębów oprócz żeli a które wykorzystają najczęściej te same substancje aktywne w postaci nadtlenku wodoru zaliczają się między innymi paski i lakiery.

Lakiery to cena mniej więcej 20 złotych, żele z nakładami zaczynają się od ceny 50 złotych a w podobnej przeciętnej cenie można kupić paski wybielające.