Wygodne i modne – jakie jeansy warto wybrać?

Wygodne i modne – jakie jeansy warto wybrać?

Wybranie odpowiedniego modeli jeansów, które będą zarówno modne a także zapewnią wygodne użytkowanie wcale nie jest takie proste. Wprawdzie uznaje się, że jeansy są ponadczasowymi spodniami pod kątem trendów w modzie jednak istotne staje się dopasowanie ich indywidualnie do sylwetki.

Obecnie indywidualnie tworzone kreacje staja się szczególnie popularne.

Wiele fasonów jeansów pozwala na zapewnienie ukrycia pewnych niedoskonałości figury. Do takich fasonów zaliczyć można między innymi dzwony, które doskonale mogą sprawdzić się szczególnie w przypadku wyższych kobiet. Pozwalają one między innymi na wyszczuplenie sylwetki.

Dodatkowo są to spodnie, które wydłużają wizualnie nogi. Ten fason jeansów można nosić zarówno latem a także zimą. Jednak w zależności od pory roku niezbędne jest postawienie na nieco inne kolory jeansów w kształcie dzwonów. W okresie letnim znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na jasne kolory jak biel. Natomiast w okresie zimowym lepiej sprawdzą się ciemne kolory jak czarny czy granatowy.

Najważniejsze zasady wybierania jeansów

Gdy wybiera się poszczególne modele jeansów najważniejsze jest skupienie się na dopasowaniu ich do figury. Indywidualne dopasowanie jeansów do figury czy innych elementów stroju, dodatków jest znacznie ważniejsze od podążania w pełni za trendami, które obowiązują w danym momencie w modzie.

Oczywiście śledzenie trendów jest ważne, ale nie należy decydować się na jeansy modne, ale zupełnie nie pasujące do figury. Dopasowanie jeansów pozwala na zapewnienie znacznie większego komfortu użytkowania jeansów.

Nie każda kobieta będzie komfortowo czuła się w rurkach, więc nie warto na nie decydować się nawet w przypadku, gdy w danym sezonie są one najbardziej modne. Jeansy winny być bardzo dobrze dopasowane do figury. Zapewnienie zarówno wygody użytkowania a także odpowiedniego dopasowania jeansów wymaga między innymi zwrócenia uwagę na rozciągliwość materiału.

Przy selekcjonowaniu jeansów pod kątem kolorystycznym warto brać pod uwagę efekt wizualny, który zapewnia dany kolor. Generalnie jasne kolory są w stanie wizualnie poszerzać sylwetkę. Natomiast postawienie na ciemniejsze kolory pozwala na uzyskanie efektu wyszczuplenia.

W jeansach bardzo często stosowane są również przetarcia. Pozwalają one na zapewnienie choćby optycznego wyszczuplenia ud. Natomiast jeansy z tak zwanym wysokim stanem są w stanie zapewnić zamaskowanie brzucha.

Odpowiednio dopasowany rozmiar

Jeansy są specyficznymi spodniami, które trzeba wybierać w taki sposób, by były one bardzo dopasowane do sylwetki.

Ważne jest zatem bardzo dokładne wymierzenie kupowanych spodni. Korzystanie jedynie z rozmiarów prezentowanych przez firmy nie zawsze pozwala na odpowiednie dopasowanie rozmiaru jeansów. Najczęściej dopiero po założeniu jeansów można dobrze określić między innymi czy nie są one zbyt szerokie w talii.

Nie można również decydować się ani na zbyt małe rozmiary jeansów, ani za mające zbyt duże rozmiary. Skupianie się na podanym rozmiarze na metce a nie dopasowaniu jeansów do figury nie jest dobrym pomysłem.