Zabieg Cosmelan – co to jest?

Zabieg Cosmelan – co to jest?

Plamy i przebarwienia na skórze mogą bardzo nieestetycznie się prezentować a nawet bardzo szpecić. Jednak na rynku zabiegów medycyny estetycznej można obecnie znaleźć coraz więcej dostępnych zabiegów pozwalających na uzyskanie usunięcia przebarwień. Jednym z takich zabiegów jest zabieg Cosmelan.

Zabieg Cosmelan jest zabiegiem certyfikowanym. Zastosowanie zabiegu pozwala na korzystanie z wysokich stężeń substancji. Pozwalają one na zapewnie blokowania enzymu, który jest odpowiedzialny za powstawanie melaniny. Jest to barwnik skóry, który jest odpowiedzialny między innymi za powstawanie plam czy przebarwień.

Skuteczność zabiegu

Wykonanie zabiegu Cosmelan pozwala na uzyskanie przede wszystkim dużego bezpieczeństwa co wynika z licznych badań zrealizowanych laboratoryjnie nad substancją stosowaną przy zabiegu. Jednocześnie oprócz testów klinicznych zabieg jest stosowany przez wielu kosmetologów w różnych klinikach co również ma przełożenie na wiedzę o skuteczność praktycznego stosowania zabiegu.

Zabieg Cosmelan może być stosowany w ramach terapii, które pozwalają na uzyskanie wybielenia przebarwień powstających między innymi w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na oddziaływanie słońca. Jednocześnie terapie może być również stosowana w przypadku problemów związanych ze zmianami hormonalnymi, które prowadzą do pojawiania się przebarwień. Zastosowanie terapii pozwala na uzyskanie wyrównania kolorytu skóry.

Uzyskiwane jest to poprzez aktywację a także przyśpieszenie naturalnych procesów, który występują w skórze a dotyczących regeneracji. Takie reakcje w ramach zabiegu są aktywowane na poziomie skóry właściwej.

Kiedy realizowany jest zabieg?

Zabieg Cosmelan to zabieg, który może być wykonywany o każdej porze roku. Powoduje to że jest to jeden z zabiegów uniwersalnych, które mogą być wykonywane wtedy gdy jest to niezbędne. Jednocześnie do zabiegu Cosmelan są określone wskazania. Przy realizowaniu zabiegu stosowana są dwa etapy gdzie możliwe jest dopasowanie efektów do indywidualnych potrzeb. Dotyczy to między innymi uzyskania określonego fototypu skóry co dotyczy między innymi wysokiej skuteczności stosowania terapii.

Najważniejszym wskazaniem do wykonywania zabiegu jest eliminowanie plam posłonecznych. Jednocześnie można również usuwać takie przebarwienia, które występują również w wyniku problemów hormonalnych. Zabiegi może być także z powodzeniem stosowany w przypadku problemów dermatologicznych jak między innymi zaburzona pigmentacja, nierównomierny koloryt skóry, zaburzenia rogowacenia skóry, przebarwienia pozapalne. Jednocześnie zabieg pozwala również na uzyskanie doskonałych efektów pielęgnacyjnych.

Dotyczy to między innymi uzyskania wygładzenia powierzchniowego zmarszczek, likwidowanie rozszerzonych porów, regulowanie wydzielania serum, przeciwdziałanie efektom starzenia się skóry czy wyrównywanie kolorytu skóry. Zabieg Cosmelan można również zrealizować w różnorodnych klinikach oraz gabinetach medycyny estetycznej co pozwala na wybranie placówek sprawdzonych na rynku a także mających odpowiednie doświadczenie przy realizowaniu takiego zabiegu.