Zabieg kriolipolizy – co to jest?

Chcesz poprawić wygląd swojej skóry i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? W takim przypadku warto zapoznać się bliżej z zabiegiem kriolipolizy. Na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg? Gdzie możemy go wykonać? Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Aby uzyskać bardziej szczupłą sylwetkę, możemy prowadzić nie tylko odpowiednią dietę i uprawiać sporty, ale również udać się do gabinetu medycyny estetycznej. W gabinetach tego rodzaju mamy do dyspozycji wiele różnych zabiegów, których głównym celem jest poprawa wyglądu skóry. Jednym z tych cieszących się dużym zainteresowaniem jest kriolipoliza. Na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg?

Czym jest kriolipoliza?

Zabieg kriolipolizy polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej, co powoduje zmniejszenie jej ilości. To zabieg, który został opracowany w Stanach Zjednoczonych na początku XXI wieku, dlatego jest stosunkowo nowy. Teraz możemy korzystać z niego także w Polsce.

Zabieg kriolipolizy polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia pozwalającego na poddanie skóry i tkanki tłuszczowej niskiej temperaturze. Wynosi ona od 0 stopni do +5 stopni Celsjusza, ale w przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej może być obniżona nawet do -10 stopni Celsjusza.

Jakie efekty dane kriolipoliza?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, zabieg polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej, która jest wrażliwa na niskie temperatury. Powoduje on likwidację tkanki tłuszczowej, która jest naturalnie usuwana z organizmu przez procesy metaboliczne. Dzięki prawidłowo przeprowadzonemu zabiegowi można spowodować utratę nawet 30-40% tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała, na przykład na brzuchu, udach, ramionach, pośladkach.

Warto jednak wskazać, że efektów zabiegu nie zobaczymy od razu. Sam proces usuwania tkanki tłuszczowej trwa i na rezultaty musimy najczęściej poczekać przez około 3-4 miesiące. W tym czasie należy też prowadzić dietę, aby nie zniweczyć efektów.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Zabieg ten przeprowadzany jest przez wykwalifikowaną osobę z użyciem specjalnego narzędzia. Przed zabiegiem nie potrzeba szczególnych przygotowań. Pojedynczy zabieg trwa około jednej godziny, podczas której skóra w wybranych partiach ciała poddawana jest niskiej temperaturze. Aplikator zasysa skórę wraz z tkanką tłuszczową i ochładza ją, dlatego pacjent odczuwa wtedy chłód.

Aby uzyskać odpowiednie rezultaty, zalecane jest przeprowadzenie kilku zabiegów kriolipolizy. Ich liczba zależna jest od efektów, jakie pragniemy uzyskać, a także od obszaru miejsca zabiegu. Po wykonaniu zabiegu skóra najczęściej jest nieco zaczerwieniona, opuchnięta, mogą pojawić się siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy?

• ciąża i karmienie piersią

• choroba Raynauda, krioglobulinemia, hipoproteinemia

• cukrzyca

• choroby wątroby

• niskie ciśnienie

• zła reakcja na zimno

• rozrusznik serca

Ile kosztuje kriolipoliza?

Zabieg jest związany z wydatkiem od około 260 złotych za jeden obszar. W przypadku wybrania usługi polegającej na wymrażaniu tłuszczu z kilku obszarów, możemy uzyskać niższą cenę.

Zatem całkowity koszt zabiegów będzie wynosił nas często od około 1 000 złotych do nawet 5 000 złotych przy większym obszarze zabiegowym.