Zabiegi kosmetyczne dla kobiet 30, 40 i 50+

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet 30, 40 i 50+

Skóra z wiekiem zmienia się. Coraz częściej widzimy na niej ślady upływającego czasu. Wobec tego powinniśmy dobierać takie zabiegi kosmetyczne i kosmetyki, które będą dopasowane do wieku skóry. Co wybrać w wieku 30, 40 i 50+?

Na starzenie się skóry wpływa wiele czynników. Wśród nich znajduje się między innymi tryb życia, typ skóry, opalanie się, używki, stosowane kosmetyki pielęgnacyjne, hormony. Skóra staje się mniej jędrna i pomarszczona wtedy, gdy zaczyna brakować w niej kwasu hialuronowego utrzymującego sprężystość, gładkość i nawilżenie, a także kolagenu i elastyny, które także stanowią „rusztowanie” dla skóry. Ilość tych składników maleje z wiekiem, a proces ten rozpoczyna się już po trzydziestce.

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet 30

Po przekroczeniu trzydziestego roku życia skóra nie jest już młoda i zaczyna się jej powolny proces starzeniowy. W tym czasie możemy zauważyć pierwsze zmarszczki – są one widoczne głównie wokół oczu. Od tego momentu zalecana jest pielęgnacja przeciwzmarszczkowa.

Gdy zmarszczki nie są jeszcze mocno widoczne, warto postawić na zabiegi kosmetyczne skoncentrowane na nawilżaniu oraz anti-aging (zapobieganiu starzeniu się skóry). Zalicza się do nich różnego rodzaju maski oraz masaże twarzy. W gabinecie medycyny estetycznej możemy wykonać mezoterapię kwasem hialuronowym, peelingi, mikrodermabrazja albo zabiegi laserowe.

W przypadku widocznych zmarszczek możemy wybrać zabiegi likwidujące zmarszczki z użyciem botoksu lub kwasu hialuronowego. Ciekawa propozycja to tak zwane nici liftingujące, które umieszczane są w skórze i pozwalają na poprawę konturu twarzy.

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet 40

Kobiety po czterdziestym roku życia są mają najczęściej coraz bardziej suchą i cienką skórę. W związku z tym ryzyko zmarszczek jest jeszcze większe. Oznaki starzenia mogą być już mocno widoczne, dlatego warto postawić na zabiegi bardziej intensywne i kompleksowe. Co więcej, na skórze mogą zacząć pojawiać się przebarwienia.

Wiele kobiet widzi dużą poprawę po zabiegach złuszczających, które odmładzają skórę, pomagają jej w zachowaniu jędrności i pobudzają do tworzenia nowych komórek. Dobrym wyborem będzie mikrodermabrazja. W przypadku przebarwień pomogą zabiegi typu Cosmelan, które wykazują silne działanie depigmentacyjne, a także poprawiają ogólny stan skóry – wygładzają ją, stymulują syntezę kolagenu, zwężają rozszerzone pory.

W tym wieku często mocno widoczne są zmarszczki mimiczne – w tym przypadku warto wykonać zabieg z użyciem botoksu albo nici liftingujących. Popularne są też zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – stosuje się go w mezoterapii, przy poprawie jędrności i nawilżenia twarzy, a także do wypełniania zmarszczek.

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet 50+

Po pięćdziesiątce skóra jest już dojrzała, z widocznymi zmarszczkami. Duże znaczenie dla jej stanu ma też przypadająca na ten wiek menopauza, która powoduje zamieszanie hormonalne wpływające również na stan skóry. Wymaga ona wtedy szczególnej pielęgnacji, a także specjalnych zabiegów kosmetycznych, które zapewniają jej witalność. Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują specjalne propozycje dla kobiet z dojrzałą cerą.

Polecane są przede wszystkim zabiegi rewitalizujące, przeciwzmarszczkowe, nawilżające. Także można stosować zabiegi na zmarszczki – botoks, kwas hialuronowy, nici liftingujące. Na zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości sprawdzają się również zabiegi laserowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także zabiegi mezoterapii z osoczem bogatopłytkowym – powoduje stymulację komórek macierzystych do regeneracji.