Zakupy w chińskich sklepach on-line – warto czy nie?

Zakupy w chińskich sklepach on-line – warto czy nie?

Bardzo wiele produktów sprzedawanych na polskim rynku pochodzi z Chin. Są to wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne, ubrania, zabawki oraz drobne akcesoria codziennego użytku. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, dlatego też coraz chętniej kupujemy je także przez Internet. Najtaniej zakupy tego typu zrobimy w chińskich sklepach on-line.

Bardzo wiele osób korzysta dzisiaj z chińskich sklepów internetowych i zamawia tam różnorodne produkty. Zainteresowanie tego typu sklepami ciągle rośnie, gdyż produkty tam kupowane są tymi samymi, które możemy dostać także w stacjonarnych sklepach. Okazuje się jednak, że w chińskich sklepach są one dużo tańsze. Jest jeszcze kilka innych istotnych elementów, które stanowią duży plus zakupów w chińskich sklepach on-line.

Zalety kupowania w chińskich sklepach internetowych

Największą korzyścią wynikającą z kupowania produktów w chińskich sklepach on-line jest przede wszystkim wspomniana już wyżej cena. Jest ona nieporównywalna do cen, które narzucają klientom sklepy stacjonarne.

Okazuje się bowiem, że chociażby na sprzęcie elektronicznym kupowanym prosto z Chin, możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Także kosmetyki i przybory kosmetyczne możemy tam kupić znacznie taniej niż w polskich sklepach. Wybierać możemy także ubrania w atrakcyjnej cenie, upominki i wszelkie inne rzeczy domowego użytku.

Coraz więcej osób rejestruje się więc w chińskich sklepach internetowych i robi tam zakupy każdego dnia. Warto również zaznaczyć, że sklepy te często premiują swoich stałych klientów, dodając im np. punkty za logowanie każdego dnia. Takie punkty można następnie wymienić na zakupy i dzięki temu znowu zaoszczędzić.

Zaletą kupowania w chińskich sklepach internetowych jest również możliwość przeglądania produktów pod względem cenowym czy też kategoriami i wyszukiwania tylko tych ofert, które idealnie spełniają nasze oczekiwania. Bez wychodzenia z domu możemy więc poruszać się po różnych działach sklepu i kupować wszystko bez większego wysiłku.

Minusy chińskich sklepów on-line

Chińskie sklepy internetowe mają także pewne mankamenty. Jednym z nich jest to, że w większości wymagają one znajomości języka angielskiego. Większość informacji na stronach sklepu jest bowiem podana w tym właśnie języku. O ile dzisiaj większość młodszych osób posługuje się tym językiem w stopniu komunikatywnym, to jednak z korzystaniem ze sklepu będą mieć problemy osoby starsze.

Oczywiście można użyć automatycznego tłumaczenia strony na język polski, ale z pewnością każdy wie, że takie tłumaczenie nie będzie perfekcyjne. Kolejnym minusem są także ceny sprzedawanych produktów, które podawane są najczęściej w dolarach.

Z tym jednak szybko można sobie poradzić, włączając w ustawieniach na swoim profilu opcję przeliczania na naszą polską walutę. Ostatnim minusem jest czas oczekiwania na towar, który może wydłużyć się nawet do miesiąca.

Jeżeli powyższe cechy chińskich sklepów internetowych nam w zupełności nie przeszkadzają, to z powodzeniem możemy się logować i robić zakupy właśnie tam.