Metody wyszczuplania ciała w gabinetach medycyny estetycznej – porównanie i ceny

Problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej są jednym z powodów korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Takie zabiegi są znacznie mniej inwazyjne w stosunku do operacji plastycznej a także pozwalają na uzyskanie wsparcia przy odchudzaniu się.

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na zapewnienie uzyskania smukłej sylwetki znacznie gdy pojawiają się problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej trzeba zdawać sobie sprawę, że nie są to zabiegi, które pozwalają na odchudzenie się. Takie zabiegi pozwalają jedynie na pozbycie się miejscowego i nadmiernego tłuszczu. Nie można przy stosowaniu takich zabiegów uzyskać efektu zmniejszenia rozmiaru.

Natomiast w określonych okolicach jak brzuch można uzyskać utratę kilku centymetrów obwodu. Ważne jest by na takie zabiegi decydować się przy stosowaniu kompleksowych metod odchudzania.

Połączenie ćwiczeń fizycznych oraz diet pozwala na zapewnienie regularnego pozbywania się nadmiernej wagi. Uzupełnienie takich działań zabiegami medycyny estetycznej pozwala na poprawienie sylwetki gdy ćwiczenia i dieta nie pozwalają pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych okolicach ciała.

Usuwanie komórek tłuszczowych

Stosowane zabiegi pozwalające na usuwanie komórek tłuszczowych można podzielić na inwazyjne oraz nieinwazyjne. Bez względu na stosowane metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej mają one za zadanie uwolnienie zgromadzonego tłuszczu, który następnie trafia do wątroby, gdzie może być przetworzony przez organizm. Do takich zabiegów stosowane są zaawansowane maszyny.

Pozwalają one na niszczenie komórek tłuszczowych gdzie stosowane są takie metody jak lipoliza, liposukcja. Usuwanie tłuszczu realizowane jest poprzez wykorzystanie nowoczesnych, zimnych laserów. Natomiast likwidowanie komórek może być realizowane poprzez kriopolizę.

Zabiegi o niskiej inwazyjności

Gdy możliwe jest zastosowanie nieinwazyjnych zabiegów jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. Dodatkowo takie zabiegi wymagają znacznie krótszego czasu, w którym przebiega rekonwalescencja. Do metod nieinwazyjnych zaliczyć można stosowane w medycynie estetycznej jak lipoliza ultradźwiękowa, zimny laser czy kriopoliza. Przy realizowaniu takich zabiegów nie dochodzi do uszkodzeń ciągłości skóry.

Przekłada się to na duże bezpieczeństwo stosowania takich zabiegów. Jednak stosowanie takich zabiegów wymaga również decydowania się na stosowanie optymalnych diet, które są dostosowane do potrzeb organizmu a także wysiłku fizycznego. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia zapewnienia długotrwałego efektu. Wówczas można mieć pewność, ze tłuszcz nie będzie odkładał się w tych samych miejscach.

Generalnie takie zabiegi medycyny estetycznej stosowane są szczególnie w przypadku takich rejonów ciała, jak brzuch gdzie pojawienie się tak zwanej oponki czy boczków sprawia, że trudno jest w ramach ćwiczeń fizycznych pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej odkładającej się w ten sposób. Wykonanie serii zabiegów medycyny estetycznej pozwala na przywrócenie sylwetce odpowiedniego prezentowania się.