Operacja na haluksy – ile to kosztuje?

Wykonanie operacji na haluksy jest niezbędne w przypadku gdy dochodzi do zwyrodnienia stóp. W takiej sytuacji pojawiają się utrudnienia w chodzeniu. Przed zabiegiem trzeba poddać się dodatkowo serii badań co jest konieczne między innymi w celu wykonania zdjęć rentgenowskich.

Obecnie wykonanie operacji na haluksy jest znacznie łatwiejsze, co między innymi wynika ze stosowania nowoczesnych technik chirurgicznych. Pozwala to na zastosowanie o wiele bardziej zaawansowanych technologii, co przekłada się na bezpieczeństwo a także skuteczność wykonywania tego rodzaju zabiegów.

Jednocześnie zabiegi wykonywany jest w ramach znieczulenia miejscowego. Przy operacji realizowane jest przecięcie kości. Przy operacji wykorzystywana jest śruba tytanowa niewielkich rozmiarów.

Tego rodzaju śruby są wytrzymałe oraz powalają na kości szybciej się zrastać. Pozwalają one utrzymywać kości w nowej oraz poprawionej pozycji. Po pewnym czasie może zdarzyć się, że śruby obluzowują się a co wymaga ich usunięcia. Jest to jednak o wiele mniej skomplikowany zabieg w stosunku do pierwszej operacji.

Przebieg operacji

Wykonanie operacji przy haluksach trwa najczęściej między jedną a dwie godziny. Wykonanie zabiegów nie jest bolesne, gdyż w trakcie operacji jest on znieczulony. Jednocześnie po operacji pacjenci nie odczuwają nadmiernego dyskomfortu.

Większość pacjentów jest w stanie wrócić do normalnego funkcjonowania po zabiegu po maksymalnie kilku dniach.

U wielu pacjentów przy mniej skomplikowanym przebiegu operacji pacjenci mogą nawet następnego dnia wrócić do normalnego funkcjonowania. Wykonanie operacji na ha luksy pozwala na ich usunięcia na stałe co nie wymaga ponawiania operacji.

Profilaktyka haluksów

Możliwe jest również uniknięcie konieczności wykonywania operacji na haluksy. W takim przypadku trzeba stosować odpowiednie metody profilaktyczne. Ważne jest między innymi kupowanie butów, które są odpowiednio wyprofilowane. Pozwala to na ograniczenie ucisku na palce stóp. Buty winny być również w pełni dopasowane pod kątem rozmiarów do wielkości stopy.

Nawet gdy pojawiły się już pierwsze objawy haluksów można podejmować pewne działanie przeciwdziałające. Decydować można się na ćwiczenia, które pozwalają przy regularnym ich wykonywaniu na zmniejszenie efektu ha luksów.

Dodatkowo można zdecydować się na zastosowanie aparatów korekcyjnych, które pozwalają często na uniknięcie konieczności wykonywania operacji. Bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniego obuwia, gdzie warto decydować się na obuwie ortopedyczne, które pozwalają na zapewnienie zmniejszenia nacisku na wskazane miejsca stopy.

Oczywiście nawet zastosowanie takich metod radzenia sobie z haluksami a wskazanych przez ortopedę nie można poradzić sobie z problemem. Gdy nadmiernie się on pogłębia wówczas trzeba decydować się na przeprowadzenie zabiegów, gdy nie można się swobodnie poruszać.

Często odczuwa się również dyskomfort, ból, co wymaga natychmiastowej reakcji w formie operacji ortopedycznej, które obecnie pozwalają na uzyskanie na bardzo dużej skuteczności.