Wrastające włoski po depilacji – jak można się ich pozbyć?

Gdy realizuje się depilację jednym z problemów może być dochodzenie do procesu wrastania włosków. Generalnie po wykonaniu depilacji pojawiają się takie efekty jak podrażnienia czy zaczerwienia skóry. Jednak wrastające włoski są znacznie mniej przyjemnym efektem przy regularnym realizowaniu depilacji.

Do przyczyn wrastania włosków zaliczyć można między innymi stosowania metod depilowania, które polegają na wyrywaniu włosków.

Do takich metod depilowania zaliczyć można między innymi te, które opierają się na wykorzystaniu wosku, elektrycznych depilatorów. Wpływają one na osłabienie się włosów, co sprawia, że nie mają one możliwości przebijać się przez skórę. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest decydowanie się na zastosowanie czasowo maszynki do golenia. Wówczas pozwala to na uzyskanie efektów wzmocnienia włosów, co znów pozwala na uzyskanie efektu lepszego przebijania się włosków przez skórę.

Nie można również zapominać o stosowaniu codziennej pielęgnacji skóry. Przy stosowaniu takich zabiegów jak wcieranie balsamów czy peelingi. Pozwala to na dostarczenie do skóry po depilowaniu substancji, które pozwalają na uzyskanie efektu łagodzącego czy nawilżającego.

Wrośnięte włoski

Gdy występują już wrośnięte włoski wówczas niezbędne jest zastosowanie odpowiednich preparatów. Dotyczy to między innymi takich środków jak przeciwbólowe czy przeciwzapalne.

Można wybór takich preparatów skonsultować z kosmetologiem czy dermatologiem. Decydować można się również na zakup preparatów w aptekach, gdzie można skorzystać z doradztwa ze strony farmaceuty. Samo wydobywanie włoska na zewnątrz warto zostawić na moment, gdy zakończy się stan zapalny.

Zapalenie mieszków włosowych

Innym problemem przy wrastających włoskach jest pojawianie się zapalenia mieszków włosowych. Na pojawienie się zapalenia wpływają bakterie. Jednocześnie zapalenie może być powierzchowne jak też można być bardziej intensywne. Przy powierzchownym zapaleniu pojawiają się drobne pęcherzyki gdy przy poważniejszych zapaleniach występują ropne krostki. Takie stany zapalne trzeba leczyć stosując płyny odkażające czy przeciwzapalne.

Jednocześnie wskazane jest stosowanie kosmetyków o łagodnym działaniu. Polecane bywają preparaty, które są przeznaczone dla osób cierpiących na alergie, co pozwala na ograniczenie rozwijania się stanu zapalnego. Przy większym obszarze objętym stanem zapalnym niezbędne jest udanie się na wizytę do dermatologa, gdyż występowanie przewlekłych zapaleń mieszków włosowych jest poważniejszym schorzeniem i samodzielne jego leczenia jest trudne a często niemożliwe. Dodatkowo brak podjęcia właściwego leczenia przeradzać może się w pojawienie się głębszych blizn.

Dermatologiczne leczenie opiera się na stosowaniu antybiotyków, które pozwalają na zapewnienie skuteczniejszego leczenia, co również skraca czas takiego leczenia. Jednocześnie często realizowany jest również peeling leczniczy, przy którym stosowany jest kwas salicylowy. Taki peeling pozwala na oczyszczenie skóry a także zapewnia efekt ściągania skóry co pozwala zapewnić skuteczniejsze leczenie stanów zapalnych.