Zespół na weselu – czy warto?

Zespół na weselu – czy warto?

Dla niektórych wesele nie istnieje bez muzyki na żywo – jednak obecnie posłuchanie muzyki granej przez zespół jest coraz rzadziej spotykaną atrakcją. Co więcej, musimy liczyć się wtedy ze sporym kosztem. Zatem, czy tak naprawdę warto zdecydować się na zespół na wesele?

Zespół albo DJ – to właśnie oni najczęściej zapewniają oprawę muzyczną podczas zabawy weselnej. Każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy, które warto rozważyć przed skorzystaniem z oferty. Dzisiaj widzimy, że przewagę mają wesele odbywające się z DJ-em, ale także zespoły nie mogą narzekać na brak popularności.

Nie można ukrywać, że odpowiednia muzyka jest jedną z podstaw udanego wesela. W związku z tym przed narzeczonymi często stoi poważny problem – czy wybrać tradycję, czyli zespół, czy też postawić na nowoczesność, czyli na DJ-a. Warto zatem przypatrzeć się zaletom i wadom każdej z tych propozycji.

Zespół na wesele

Przede wszystkim będziemy musieli wtedy dysponować znacznie większą sumą niż w przypadku DJ-a. Wynajęcie zespołu na wesele to koszt od około 1 500 do nawet ponad 5 000 złotych w zależności od tego, z jakiego rodzaju zespołem będziemy mieli do czynienia. Generalnie, im więcej członków zespołu, im dłużej będzie on grał, a także im bardziej będzie on popularniejszy, tym więcej zapłacimy.

Dobry zespół jest w stanie zapewnić świetną zabawę na przyjęciu, ale z drugiej strony wtedy, gdy nie będzie on grał za dobrze, wówczas goście mogą po prostu siedzieć przez większość czasu przy stołach. Zatem lepiej poświęcić więcej czasu na poszukanie najlepszego zespołu, co też będzie wiązało się z wyższymi kosztami. Na stronach WWW wielu zespołów weselnych możemy zobaczyć ich nagrania, co będzie pomocne w podjęciu decyzji.

Z drugiej strony musimy też pamiętać, że zespół najczęściej nie będzie w stanie zapewnić nam tak szerokiego repertuaru jak DJ. W związku z tym, jeśli zależy nam na jakimś konkretnym rodzaju muzyki, powinniśmy albo poszukać odpowiedniego zespołu, albo wybrać DJ-a.

DJ na wesele

Druga propozycja to DJ na wesele – obecnie chętnie wybierana niż zespoły. Wynika to głównie z niższych cen, ponieważ za godzinę pracy DJ zwykle będzie chciał od nas od około 50 do 150 złotych. Do wyboru mamy też ogromny repertuar, który możemy omówić wcześniej, dlatego DJ będzie mógł przygotować taką listę utworów, która będzie mogła przypaść nam najbardziej do gustu. U DJ-a można również łatwo zmieniać repertuar w trakcie zabawy.

Z drugiej strony DJ na weselu może nie przypaść do gustu wszystkim osobom – zwłaszcza tym starszej daty, dla których wesele powinno odbywać się właśnie z zespołem. Jednak odpowiednio dobrany repertuar, który zadowoli każdego gościa, powinien być rozwiązaniem tego problemu.

Podsumowując, zespół na wesele to dobry pomysł, ale tylko wtedy, gdy możemy pozwolić sobie na tego rodzaju wydatek, a także wtedy, gdy wiemy, że jego usługi rzeczywiście będą na wysokim poziomie, na przykład mamy zespół z polecenia. W przeciwnym przypadku lepiej wybrać DJ-a – wesele z jego udziałem będzie tańsze, a przy tym może być tak samo udane!