Pożyczki przez Internet

Pożyczka przez Internet – jak wygląda procedura?

Pożyczka przez Internet – jak wygląda procedura?

Pożyczki internetowe są coraz bardziej popularne. To świetna propozycja przeznaczona dla każdego, kto potrzebuje szybkiego zastrzyku finansowego bez wychodzenia z domu. Jak wygląda procedura ubiegania się o pożyczkę przez Internet?

Dzięki internetowi możemy łatwo sprawdzać stan swojego konta, wykonywać przelewy i zakładać lokaty. Możemy też wnioskować o pożyczki. To opcja dostępna zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych działających pozabankowo. Skupmy się jednak na tych drugich, ponieważ to właśnie pożyczki pozabankowe przez Internet w ostatnim czasie stały się bardzo popularne.

Do dyspozycji mamy szybkie i wygodne chwilówki, które zaciągamy najczęściej na jeden miesiąc i na niewielkie sumy od kilkuset do około 4 000 złotych. Z drugiej strony możemy też skorzystać z pożyczek ratalnych – sprawdzą się najlepiej na te wyższe wydatki. Możemy otrzymać sumę nawet do 10 000 złotych do spłaty przez kilka lat. W ten sposób raty są łatwiejsze w spłacie i nie są tak dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

1. Wybierz odpowiednią firmę pożyczkową

Pierwszym krokiem w uzyskaniu pożyczki on-line jest wybranie właściwej firmy pożyczkowej. Powinniśmy zrobić to rozważnie, sprawdzając opinie klientów. Niestety, zdarzają się oszustwa.

2. Wybierz kwotę i okres spłaty pożyczki

Kolejny krok to wybranie odpowiedniej kwoty i czasu spłaty pożyczki. Wraz z określeniem tych parametrów możemy najczęściej zobaczyć kwotę do spłaty – internetowy kalkulator poda nam wszystkie informacje.

3. Wypełnij wniosek o pożyczkę

Następny etap to wypełnienie wniosku pożyczkowego on-line. We wniosku wpisujemy swoje dane osobowe, adresowe, dotyczące naszych dochodów. Należy wypisać wniosek dokładnie. W przypadku jakichkolwiek błędów wniosek o pożyczkę może być po prostu odrzucony.

4. Poczekaj na decyzję

W przypadku firm pozabankowych działających on-line oczekiwanie na decyzję o przyznanie pożyczki nie jest długie. Co więcej, możemy otrzymać ją nawet tego samego dnia telefonicznie albo e-mailowo. Pozabankowe firmy pożyczkowe znane są z wysokiej przyznawalności pożyczek, ale możemy także otrzymać odmowę, gdy nie spełnimy warunków.

5. Zapoznaj się dokładnie z warunkami umowy i harmonogramem spłaty pożyczki

Jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki jest pozytywna, powinniśmy przeczytać umowę oraz dołączone do niej dokumenty, w tym harmonogram spłaty pożyczki. Pamiętajmy o tym, że brak znajomości zapisów umowy nie zwalnia nas od odpowiedzialności! Najczęściej umowę i inne dokumenty otrzymujemy na początku na adres e-mailowy, a potem na adres korespondencyjny przez firmę kurierską albo pocztę.

6. Wyraź zgodę na uruchomienie pożyczki

Gdy wszystko się zgadza, wyrażamy zgodę na uruchomienie pożyczki. Można zrobić to on-line lub też w momencie podpisywania umowy dostarczonej przez kuriera – zwykle na drugi dzień od przyznania pożyczki.

Zatem wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby szybko i wygodnie uzyskać pożyczkę na różne wydatki – całkowicie przez internet. To najlepszy wybór wtedy, gdy potrzebujemy pieniędzy od ręki!