Korekta makijażu permanentnego – ile to kosztuje?

Makijaż permanentny pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnego efektu makijażu na kilka lat. Z czasem jednak wykonany makijaż tego rodzaju przestaje wyglądać dobrze. Wówczas można przeprowadzić jego korektę. Ile musimy za nią zapłacić?

Dzięki makijażowi permanentnemu można podkreślić oczy, brwi lub usta. Makijaż tego rodzaju jest podobny do tatuażu, ale z czasem zaczyna zanikać. Zwykle jego trwałość wynosi od około 2 do 4 lat w zależności od typu makijażu, miejsca jego wykonania, użytych pigmentów. Po tym czasie makijaż może być powtórzony. Można również wcześniej dokonać jego korekty, gdy chcemy, aby wyglądał lepiej.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest specjalnego rodzaju tatuażem kosmetycznym, który ma na celu imitację makijażu. Jeśli kobieta maluje się każdego dnia i robi to w podobny sposób, w takim przypadku makijaż permanentny może być bardzo dobrym wyborem. Profesjonalnie wykonany pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnego efektu – delikatnego podkreślenia oczu, brwi oraz ust.

Makijaż permanentny brwi pozwala na ich optyczne zagęszczenie oraz przyciemnienie. Można wybrać również makijaż permanentny oczu – najczęściej ma postać kreski na powiece, która może być delikatna lub mocniej zarysowana, a nawet cieniowana. Wykonuje się również makijaże permanentne ust – mogą one służyć również do korekty kształtu ust, na przykład wtedy, gdy są zbyt wąskie czy asymetryczne.

W trakcie makijażu permanentnego wykonuje się nakłuwanie skóry cienką igłą i wprowadza się pod nią pigmenty. Po zabiegu skóra jest opuchnięta, zaczerwieniona i pigment jest bardziej widoczny. Dopiero po około tygodniu jego intensywność maleje, dlatego to właśnie wtedy można zobaczyć ostateczny rezultat.

Pierwsza korekta po miesiącu

Najczęściej po około 3-4 tygodniach zaleca się wykonać pierwszą korektę makijażu permanentnego. Klientka ponownie odwiedza gabinet, aby specjalista mógł zobaczyć, czy tatuaż wygląda poprawnie – czy pigment został prawidłowo rozłożony pod skórą, czy pojawiły się jakieś ubytki.

Jeśli konieczna jest korekta, wtedy jest ona wykonywana na miejscu. Można wtedy skorygować lekko kształt lub też dodać pigment, jeśli okazało się, że jest on wybrakowany albo ma nieodpowiedni kolor. Ta wizyta jest już wliczona w cenę makijażu, dlatego nie trzeba za nią dopłacać.

Kiedy kolejna korekta makijażu permanentnego?

Po korektę makijażu permanentnego można udać się też wtedy, gdy zauważamy, że pierwsza korekta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W dobrych gabinetach będziemy mogli wykonać kolejne poprawki bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Makijaż permanentny utrzymuje się przez około 2-4 lata po wykonaniu. Gdy zauważalne są zmiany, na przykład wyblaknięcie lub zmniejszenie widoczności pigmentu, można ponownie udać się do gabinetu. W tym przypadku zapłacimy już jak za wykonanie makijażu od nowa, czyli jest to cena od około 800 do 1 500 złotych, ale najczęściej mieści się w przedziale 1 000 do 1 100 złotych.

Aktualne ceny usług makijażu permanentnego można znaleźć na stronach internetowych salonów.