Mikrodermabrazja korundowa – wskazania, przebieg zabiegu, ceny

Mikrodermabrazja to jeden z często przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych. Jego głównym celem jest mechaniczne złuszczenie naskórki z wykorzystaniem kryształków korundu. Kiedy warto skorzystać z mikrodermabrazji korundowej? Jak przebiega zabieg? Jaka jest jego cena?

Regularne złuszczanie skóry pozwala na zachowanie jej atrakcyjnego wyglądu na dłużej. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju narzędzia oraz preparaty takie jak peelingi. Można stosować je w warunkach domowych albo w gabinetach, gdzie stosuje się bardziej intensywne złuszczanie.

Jednym z zabiegów złuszczających wykonywanych w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej jest mikrodermabrazja korundowa. To skuteczny, ale bezinwazyjny i bezpieczny zabieg przeznaczony do różnych typów cery. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Mikrodermabrazja korundowa – co to jest?

Mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem polegającym na mechanicznym złuszczaniu wierzchniej warstwy naskórka z użyciem specjalistycznego urządzenia. Głowica urządzenia wypycha drobne kryształki korundu, które złuszczają skórę, a potem zasysa je z powrotem wraz z martwymi komórkami naskórka oraz zanieczyszczeniami.

Zabieg tego rodzaju najczęściej przeprowadzany jest na twarzy, ale również można wykonać go na całym ciele. Kosmetyczka określa wtedy indywidualnie intensywność – głębokość prowadzenia zabiegu w zależności od typu cery oraz jej problemów.

Główne wskazania do mikrodermabrazji korundowej:

 • blizny potrądzikowe
 • trądzik zaskórnikowy
 • fotostarzenie
 • łojotok
 • płytkie zmarszczki
 • prosaki
 • przebarwienia
 • rozszerzone pory
 • rogowacenie okołomieszkowe
 • rogowacenie starcze
 • rozstępy
 • skóra szara, pozbawiona blasku, zwiotczała

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji korundowej?

Przed zabiegiem należy pamiętać o tym, aby przez kilka wcześniejszych dni nie stosować peelingów w domu, a także nie golić i nie woskować skóry, na której ma być prowadzona mikrodermabrazja korundowa.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczeni powierzchni skóry, na której ma być on przeprowadzony. Potem specjalista wykorzystuje urządzenie, które powoduje złuszczanie skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, pozwala na odprężenie i zrelaksowanie się. Tuż po nim cera może być lekko zaczerwieniona, ale zaczerwienienie znika w ciągu kilku godzin.

Po zabiegu należy pamiętać o tym, aby nie wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz na mróz. Należy korzystać z kremów z filtrem. Należy też systematycznie nawilżać i odżywiać skórę.

Dla najlepszych rezultatów mikrodermabrazja korundowa może być prowadzona w seriach – najczęściej przeprowadza się ją co kilka tygodni. Wraz z każdym kolejnym zabiegiem można usunąć ze skóry coraz więcej niedoskonałości, na przykład blizn, przebarwień, drobnych zmarszczek.

Ile zapłacimy za zabieg mikrodermabrazji korundowej?

W zależności od gabinetu kosmetycznego cena mikrodermabrazji korundowej to od około 150 do 250 złotych w przypadku twarzy. Na zabieg na całe ciało będziemy musieli zapłacić około 500 złotych. Aktualne ceny można znaleźć na stronach internetowych gabinetów.