Szybka pożyczka internetowa

Firmy pozabankowe oferujące pożyczki internetowe chwalą się, że mogą zapewnić swoim klientom przelew już w kilkanaście minut po złożeniu wniosku o pożyczkę. Jednak w rzeczywistości czas ten może znacząco się wydłużyć. Jak sprawić, żeby pożyczka internetowa była naprawdę szybka?

Dużą zaletą pożyczek on-line jest wygoda, ponieważ nie musimy nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze. Co więcej, środki możemy otrzymać naprawdę szybko – nawet tego samego dnia. Jest tak w przypadku większości firm pożyczkowych, ale warto wskazać, że czas rozpatrywania wniosku oraz przekazywania pieniędzy może się wydłużyć.

Jak to możliwe, że pożyczka jest dostępna w kwadrans?

Uzyskanie pożyczki nawet w 15 minut naprawdę jest możliwe, niemniej musimy pamiętać o tym, że pojawiają się też dodatkowe warunki i ograniczenia. Tak szybką pożyczkę dostaniemy jedynie wtedy, gdy spełnimy konkretne wymagania.

Szybkie pożyczki internetowe udzielane są bez dokładnego weryfikowania sytuacji finansowej klienta. Nie musimy na ogół dostarczać żądnych dokumentów potwierdzających naszą zdolność kredytową, na przykład pisma od pracodawcy o osiąganych zarobkach. Składamy najczęściej oświadczenie o osiąganych dochodach i naszych kosztach – wskazujemy wtedy na wysokość dochodów, ich źródło, na koszty ponoszone co miesiąc (czynsz, rachunki, inne raty, alimenty i inne).

Duży wpływ na szybkość pożyczek internetowych ma też sprawdzanie klientów w bazach BIK i BIG, które dostępne są przez internet. W tym przypadku firma pożyczkowa sprawdza historię spłaty poprzednich i obecnych zobowiązań klienta i na tej podstawie może określić, czy jest on osobą godną zaufania.

Jak otrzymać najszybszą pożyczkę on-line?

Gdy chcemy otrzymać szybką pożyczkę przez internet, powinniśmy pamiętać o tym, by spełnić kilka warunków. Razem z nimi pieniądze mogą być na koncie błyskawicznie. Pierwszy z nich to złożenie wniosku w godzinach pracy firmy pożyczkowej, drugi to skorzystanie z odpowiednich metod płatności, aby przelew nie szedł zbyt długo, trzeci to dokładne sprawdzenie wniosku o pożyczkę – jakiekolwiek błędy mogą spowodować opóźnienia, a nawet odrzucenie wniosku.

Wobec tego wniosek powinniśmy złożyć w momencie, gdy firma pożyczkowa pracuje. Wtedy szansa, że zostanie on rozpatrzony od razu, jest największa. Ważne są również przelewy – wykonuje się je głównie w celu weryfikacji, a potem przekazania klientowi pieniędzy. Najlepiej mieć konto w tym samym banku, do którego wpłacamy pieniądze. Przelewy wewnątrzbankowe księgowane są od razu. Niektóre firmy pożyczkowe korzystają też z systemów płatności, na przykład BlueMedia – wtedy też wpłaty są natychmiast odnotowywane. Gdy zrobilibyśmy zwykły przelew międzybankowy, wtedy byłby on zaksięgowany zwykle na drugi dzień roboczy.

Na uwagę zasługuje też metoda weryfikacji i wypłaty pieniędzy przez czek Giro obsługiwany przez Pocztę Polską. Wtedy musimy okazać swój dowód tożsamości i dokument Giro, aby na poczcie odebrać swoje pieniądze.

Zatem wtedy, gdy spełnimy te właśnie warunki, na pożyczkę nie będziemy musieli długo czekać. Warto o nich pamiętać!